Zastosowanie granitu

Granit od zawsze stanowi istotny materiał w budownictwie. Wypływa to z tego, że jest on jednym z najbardziej trwałych jak też wytrzymałych materiałów. Ponadto jest nieszkodliwy oraz nie wymaga wielu konserwacyjnych zabiegów, dzięki temu nie jest trudno zachować jego piękno.
Jednym z w najwyższym stopniu efektownych kamieni występujących w przyrodzie a także używanych w budownictwie jest granIT. Granit to skała głębinowa. Głównymi minerałami w jego składzie są : ortoklaz i plagioklaz. Granit jest najczęściej spotykaną magmową skałą, występuje w utworach wszystkich er i na wszystkich lądach. W Polsce granitowe skały znajdziemy na Dolnym Śląsku jak też w Tatrach. Z kolei w głębokim podłożu w regionie od Zawiercia do Krakowa i w północno-wschodniej Polsce. Najbardziej znana jest chyba kopalnia granitu Borów.


budowa domu
Oprawcowane przez: Schüco
Treści źródłowe: Schüco


kopalnia granitu Borów


Specyficzna budowa granitu powoduje, że jest jednym z najtwardszych materiałów budowlanych na naszej planecie, dlatego może być z łatwością stosowany do ochrony nawierzchni narażonych na wielki nacisk. Nie będą w stanie zaszkodzić granitowi wrogie czynniki pogodowe, takie jak deszcz bądź wiatr. Dodatkowo jest odporny na pęknięcia i ścieranie. Kamienie granitowe użytkuje się przede wszystkim jako materiał budowlany (sprawdź co proponuje cleo-polska.pl). Dzięki swojej niezmienności doskonale sprawdza się w produkcji kostki brukowej bądź płyt chodnikowych. Co więcej jego elegancki wygląd pozwala na stosowanie płyt granitowych jako okładziny ścian oraz do produkcji parapetów wewnętrznych.
Sprawdzi się też w konstrukcji zdobień ogrodowych, kamiennych mebli, wodotrysków, itp. Ze względu na to, iż granit jest materiałem całkowicie naturalnym, znajduje swoje zastosowanie także w pomieszczeniach kuchennych, łazienkach oraz jadalniach.
04-09-2020
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.