Wyłączniki schodowe jako pomocne urządzenia w przypadku pragnienia sterowania przez nas naświetleniem z różnorakich miejsc

Dziś nie ma persony, jaka nie znała by reguły funkcjonowania najprostszego łącznika światła. Podać możemy tu nieskomplikowany przykład, kiedy wchodzimy do pokoju załączając i wyłączając typoweurządzenie, połączone z prądem, mowa tu o kontakcie.
klik
Oprawcowane przez: Maria Eklind
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Co uczynimy kiedy załączymy i wyłączymy światło z dwóch innych miejscach np. włączymy naświetlenie na na pierwszym piętrze, zejdziemy na niższe piętro i pragniemy je wyłączyć na na tym niższym piętrze? Wtedy niezwykle pomocny jest wyłącznik schodowy. Schemat takiego sterowania można bez trudu znaleźć w sieci lub w podstawowych pouczeniach sterownika. Wyłącznik schodowy służy do sterowania światłem z paru różnych miejsc. Za sprawą tego rozwiązania dostajemy właściwy komfort ,,pracy ze światłem''.

Oczywiście włączniki schodowe od zwykłych różnią się od siebie tym, iż włączanie jak również wyłączanie oświetlenia może mieścić się w dwóch oddzielnych miejscach. Dobrym ideą dla włączników powyższego typu, jest ich zainstalowanie w
Schody
Oprawcowane przez: Daniel Krieg
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
przykładowym lokum, tak ażeby włączanie i wyłączanie oświetlenia było z takiego samego kontaktu. W przypadku klatki schodowej, prąd włączamy na parterze a później wyłączamy na piętrze lub też odwrotnie.

Jednak w przypadku zwiększenia ilości punktów sterowania trzeba zastosować wyłącznik krzyżowy, bądź też odrębny sterownik np. przedłużacze budowlane są idealnymi włącznikami, jakie tworzą środkowy czynnik instalacji. Przedłużacze tego typu mogą być wykorzystane, kiedy zmieniamy swoje gniazdka, a kabelki w urządzeniach elektrycznych są zbyt krótkie.


W wolnej chwili

Zapanuj nad splątanymi kablami dzięki opaskom zaciskowym

kable
Oprawcowane przez: http://www.sxc.hu
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu
Przyszłość charakteryzuje się rozwojem nowych technologii. Na nieszczęście technologia ma dość daleko do zasilania wszelkich urządzeń bezprzewodowo z tego powodu jesteśmy otoczeni przewodami. Przewody te mają w swoim zwyczaju wymykać się spod kontroli.

Przedłużacze budowlane przydają się też, gdy budujemy miejsce multimedialne w mieszkaniu, a własne gniazdo elektryczne nam nie wystarcza. Wtedy to odpowiednie przedłużacze i rozgałęźniki zapewniają nam dodatkowy układ elektryczny na inne urządzenia. Trzeba wiedzieć także o tym, iż przed zakupem potrzebnego przedłużacza, powinniśmy się zastanowić do czego będzie nam potrzebny i w jakich warunkach chcemy z nim pracować. Należy zwrócić także uwagę na parametry naszego przedłużacza, który chcemy kupić.
21-06-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.