Trzeba znać rozróżnienie kruszywa do betonu

Musimy powiedzieć, że kruszywa do betonu mają różne rozmiary

Kiedy choć troszkę zainteresujemy się budową, jak i wszystkimi przedmiotami, które są w niej wykorzystywane, to bez wątpienia doszliśmy już do tego, że różnorakie istnieją kruszywa do betonu.

kruszywa drogowe
Oprawcowane przez: Peter Craven
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Wyróżniają się one pochodzeniem, rozmiarem, a także składem mineralogicznym. Przeważnie są to kruszywa naturalne takie jak piasek albo żwir, które poddawane są wyłącznie obróbce mechanicznej. Od czasu do czasu wykorzystuje się też z kruszyw stworzonych w wyniku różnorakiego rodzaju obróbek termicznych albo przez inną modyfikację, co nazywa się kruszywem pochodzenia sztucznego. To jakie kruszywo będzie wykorzystane na danej budowie (szczegóły na stronie http://cleo-polska.pl/s-144-zawiesia-pasowe-i-wezowe/) zależy od tego, do czego dokładnie chcemy go używać i na ile mocna ma być dana budowla.

Czasami stosowane są odpady budowlane

Czasami przy pozyskiwaniu takiego kruszywa wykorzystywane są poprzednie odpady budowlane, które już się do niczego nie nadają, dlatego są oddawana obróbce oraz ponownie wykorzystywane. Nie mniej bez względu na to, skąd jest konkretne kruszywo oraz do jakiej kategorii należy, niesamowicie często dużą rolę ma jego ścieralność.

W wolnej chwili

Kotły parowe oraz kotły wodne - co wskazane jest wiedzieć na temat ich wykorzystania?

kotłownia parowa
Oprawcowane przez: Nicholas Lundgaard
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kotły parowe mają w dzisiejszych czasach ważne zastosowanie w wielu różnych branżach. Stosuje się je zarówno większych firmach i przedsiębiorstwach i zakładach, jak też w gospodarstwach domowych. W niedużych gospodarstwach kotły parowe stosowane są przykładowo do oczyszczalników. W dużych przemysłach kotły te są używane do pracy w siłowniach parowych. Wolno więc rzec, iż kotły parowe (a także kotły wodne) posiadają dzisiaj wszechstronne użycie.


Im będzie ono bardziej wytrzymałe na ścieranie się, zwłaszcza w przygotowanym już betonie, tym mocniej możemy stać się pewni o trwałość konkretnej budowli, co jest zwłaszcza istotne przy budowie (znajdź informacje) mostów czy domów, które rzeczywiście muszą wiele wytrzymać. Na pewno trzeba tu zaznaczyć, że są specjalne spisy, które prezentują nam ścieralność takiego kruszywa, a dzięki którym idealnie mamy szansę powiedzieć co sami potrzebujemy (dowiedz się więcej o sjenit).

Tutaj niczego nie można pominąć

kruszywa drogowe - wyrób
Oprawcowane przez: Armcon Precast
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Typ kruszywa, które zostanie zastosowane przy produkcji betonu ma szansę posiadać spory wpływ na trwałość stojącej już budowli, dlatego osoby, które zajmują się sprawami budowlanymi powinny się na tym jak najlepiej znać, tak by zaznaczyć, co będzie odpowiednie w konkretnej budowie. Niczego nie możemy tutaj zlekceważyć, gdyż w ten sposób możemy doprowadzić niezamierzenie do jakiegoś wypadku, w którym życie stracą ludzie.
29-08-2018
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.