Na nasze nieszczęście nikt jeszcze nie wymyślił lekarstwa na pecha. Skutki takich wydarzeń jesteśmy w stanie jednak nieco złagodzić poprzez uzyskanie odszkodowania powypadkowego.
W społeczeństwie jest dominujący stereotyp, mówiący że jego dochodzenie to po prostu
walka z wiatrakami. Tymczasem warto wiedzieć, iż przepisy stoją w tej sprawie po stronie poszkodowanego zapewniając mu szerokie możliwości walczenia o swoje prawa.
Podstawy prawne takich odszkodowań znajdują się w Kodeksie Cywilnym. Istnieje parę rodzajów roszczeń, których jesteśmy w stanie dochodzić w sytuacji wystąpienia uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia. Czym jest odszkodowanie jednorazowe? Jest ono zdefiniowane w artykule 444§ 1 Kodeksu Cywilnego i polega ono na pokryciu różnych
kosztów, jakie wystąpiły w konsekwencji wypadku. Znaczy to, że poszkodowany może zażądać zwrotu kosztów leczenia z góry lub po zakończeniu procesu leczenia – na podstawie oryginalnych faktur lub rachunków.

Oprawcowane przez: superscheeli
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Sprawca
szkody powinien pokryć różne straty sprowokowane wypadkiem oraz rekompensować poszkodowanemu utracone korzyści majątkowe. Warto pamiętać jednakże, że wspomniane zalety powinny być odpowiednio udokumentowane dzięki zaświadczeniu z Urzędu Skarbowego – deklaracja podatkowa, umowy o pracę, kontrakty, itp.
Z przyjemnością zalecamy te informacje (
http://punktrehabilitacji.pl/) do przejrzenia. Znajduje się tutaj dużo cennych porad, które warto wprowadzić w swoim życiu.
Do zgłoszenia roszczenia konieczna jest ponadto udokumentowana częściowa niezdolność do pracy oraz zmniejszona wysokość dochodu, będąca skutkiem nieszczęśliwego wypadku. Powinniśmy w tym miejscu zaznaczyć, że odszkodowanie po wypadku z tytułu utraconego dochodu ma tak naprawdę charakter wyrównawczy i nie powinien stanowić podstawy utrzymania bytowego osoby poszkodowanej.