Jakie oświetlenie wybrać do domu? Świetne jest ledowe, ale na co trzeba zwrócić uwagę?

Kiedy standardowe żarówki wolframowe stają się już mało popularne, warto poszukiwać lepszych oraz doskonalszych rozwiązań. Rozumieć tutaj należy energooszczędne sposoby na światło w mieszkaniu. Wciąż nieustającą popularnością cieszą się żarówki led, chociaż jeszcze nie tak dawno były tylko elementem dekoracyjnym, jak również uzupełniającym podstawowe źródło oświetlenia. Dziś ceny led nie są ani trochę wygórowane, dlatego są powszechniej stosowane w domach.


Żarówka led zbudowana jest z małych diod elektroluminescencyjnych, jakie znajdują się w specjalnej oprawie umożliwiającej umiejscowić je tam, gdzie wcześnie znajdowały się normalne żarówki. Najbardziej znaczny kłopot, oprócz większej ceny, stanowi ilość wydzielanego światła, jednak producenci coraz lepiej radzą sobie z taką trudnością. Przez co są w stanie przedstawić nam coraz lepsze rozwiązania. Na jakie rzeczy najbardziej zwrócić uwagę? Kierowanie się mocą, jaka podana jest na opakowaniu tak naprawdę nie pozwala na odpowiednie dobranie żarówki led.

żarówka led
Oprawcowane przez: Mike Mozart
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Prawda jest taka, iż tego typu oświetlenie jest najbardziej oszczędzające energię z występujących obecnie w sklepach, dlatego żarówki led wykorzystują naprawdę małą ilość energii. Żarówki klasyczne dawały światło (Dystrybutor okien we Wrocławiu - pokaż więcej) dookólnie, co sprawiało, że oświetlone było całe pomieszczenie - dowiedz się więcej o oświetleniu ledowym . Takie światło jednak było rozproszone, co zmuszało do nabywania żarówek o większej sile. Dosyć szerokim kątem wyróżniają się też diody led typu smd. W takim przypadku światło będzie rozproszone, jednocześnie może pojawić się konieczność zamontowania paru lamp led. Warto więc pamiętać, że przed rozpoczęciem poszukiwań potrzebne jest rozpoznanie gwintu, to od tego zależy, jakiego typu diod należy szukać. Jeżeli kupimy zbyt szeroki lub wąski gwint, to będziemy mieć problem z założeniem oświetlenia ledowego.


Wbrew deklaracjom producentów, diody led produkują dużo cieplnej energii, czyli nagrzewają się. Dlatego, jeśli oświetlenie ledowe, to dobrze jest wybrać takie żarówki, które mają zamontowane właściwe chłodzenie, przykładowo radiatory - poznaj żarówki led. To szczególnie istotne w przypadków ledów, jakie są montowane w urządzeniach podręcznych, jak lampki nocne.

Sądzisz, że potrzebny będzie Ci bieżący wpis na ten ciężki temat? Nadchodzimy ze wsparciem - rzetelne wskazówki odszukasz na naszej następnej stronie.

Jak porównujemy konkretne modele led, dobrze zwracać uwagę na deklarowaną przez producenta żywotność określaną w godzinach. Definiuje ona czas, po którymś wydajność żarówki będzie spadać. Oczywiście, im wartość jest wyższa, tym lepiej.
18-02-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.