Jaki węgiel będzie idealny do ogrzewania domu?

Dzisiaj istnieją domy ogrzewane gazem lub posiadające centralne ogrzewanie na węgiel. Jest to bardzo modny sposób ogrzewania, choć coraz częściej spotyka się ogrzewanie gazowe. W odróżnieniu od opału, gazu zakupować nie trzeba.


projektowanie
Oprawcowane przez: Klara Kopf
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Użytkownicy centralnego ogrzewania, szukają najtańszego węgla. Mała cena za tonę opału nie musi oznaczać, że kupiliśmy właściwy węgiel. Wiadomo, że każdy chciałby kupić za niewielkie pieniądze jak najwięcej ciepła. Z tego też powodu warto zwrócić uwagę na stosunek ceny do opałowej wartości węgla. Nie należałoby nabywać opału taniego, gdyż jedynie z pozoru może się wydawać, że wyszło mniej kosztownie. Najważniejsze jest, żeby węgiel był kaloryczny. Wtedy daje największą ilość ciepła. Węgiel wysokokaloryczny świetnie będzie sprawdzać się w zimne dni, z kolei, kiedy na zewnątrz jest w miarę ciepło, to opał nie będzie do końca spożytkowany, a poza tym daje wiele sadzy oraz dymu.

Jeśli wykorzystana w powyższym artykule narracja do Ciebie przemówiła, to zobacz tu (http://www.instal-bud.biz/przewierty-sterowane.html) podobne porady - one dotyczą zbliżonej problematyki.

Niskokaloryczny węgiel pali się efektywniej nawet, gdy na dworze jest ciepło. Najwłaściwiej jest używać słabszego opału lub drewna w dni kiedy jest cieplej, a mocniejszego w dni chłodne.


Są 2 fundamentalne rodzaje węgla: kamienny i brunatny. Węgiel kamienny jest najczęściej stosowany do ogrzewania. Jest ciemny oraz twardy. Węgiel brunatny natomiast, jak sama nazwa wskazuje, jest odcienia brązowawego oraz jest o wiele mniej wartościowy jako opał, niż węgiel kamienny. Taki węgiel jest stosowany w przemysłowej energetyce, ale jest też kupowany przez zwykłych ludzi z uwagi na małą cenę. Najwłaściwiej jednak jako opał wybrać węgiel kamienny. Kupując węgiel brunatny trzeba brać pod uwagę jego marną wartość opałową i sporo popiołu. Węgiel kamienny można podzielić na odmiany. Odróżniają się one cechami i kulturą spalania.


W wolnej chwili

Do czego wykorzystujemy gaz w domach?

gaz
Oprawcowane przez: Papa Pic
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Gaz to niewątpliwie ważne paliwo, z którego korzystają praktycznie wszyscy z nas. Wykorzystuje się go do ocieplania domów, gotowania, grzania wody oraz innych rzeczy, więc rezygnacja z niego przysporzyłaby nam wielu problemów. Dostawa gazu realizowana jest przez odpowiednie firmy, jakim płacimy zarazem za jego użycie, jak i dostarczanie do naszych mieszkań. Warto zadbać o to, by rachunek za gaz był zawsze opłacony w terminie, jako że w przeciwnym przypadku możemy zostać pozbawieni dostaw na długi czas.


Czasami można by kupić węgiel, jaki czysto się pali i bez żadnych kłopotów. Drugim jednak razem można by trafić na coś, co kopci oraz niezwykle brudzi piec. Jest to znak, że masz do czynienia z dwoma różnymi typami węgla.
21-05-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.