Jaki sposób ogrzewania domów i mieszkań najlepiej wybrać?

Zimy w naszym kraju nie należą może do bardzo mroźnych, lecz nawet jak są łagodniejsze to bez dobrego ogrzewania w domu się nie obejdzie. Metod na to ogrzewanie co najmniej kilka, a na to, który wybrać, zależy wiele czynników.


Grzejnik kanałowy Aquilo
Oprawcowane przez: Purmo
Treści źródłowe: Purmo
Coraz większe wzięcie ostatnimi czasy zdobywa ogrzewanie podłogowe. Jest ono bardzo praktyczne i tanie w używaniu, ponieważ pomieszczenia są ogrzewane całą powierzchnią podłóg, a nie tylko z jednego miejsca przy grzejniku. Trzeba jednak zastosowanie takiego ogrzewania zaplanować już w fazie projektowania domu, później koszty montażu i instalacji mogą być bardzo wysokie i raczej opłacać się nie będą.

Sam układ instalacji do podłogowego ogrzewania przeważnie się składa z paru części. Podłogowe ogrzewanie do tanich nie należy, ponieważ sam Purmo Mały zestaw mieszający z pompą (), głowicą termoelektryczną; współpracuje z termostatami 230 V (max.2 pętle) (UFH0050470E) kosztuje kilkaset złotych, ale po dobrym wykonaniu służyć może długie lata w mieszkaniu, znacznie ograniczając opłaty za ogrzewanie.

Jeśli ktoś nie chce, lub już nie może zrobić ogrzewania podłogowego, to przeważnie miał będzie w kuchni i pokojach zamontowane różne grzejniki. Ale, jak wiadomo to wszystkim, grzejniki różnią się od siebie. W miejsce ciężkich, mało wydajnych modeli z żeliwa obecnie używa się stylowych, lekkich i co najbardziej istotne dużo wydajniejszych grzejników płytowych. Są one sprzedawane w różnych rozmiarach, więc nie powinno być problemów z ich dobraniem. Na przykład grzejnik Purmo Ramo Compact RC22 300x2000 (ceny produktu) jest dość długi, lecz niski, sprawdzi się na przykład pod oknem, gdzie niekiedy miejsca nie ma zbyt wiele. Z kolej model Purmo Ventil Compact CV22 600x1000 posiada bardziej klasyczne proporcje, 60 cm wysokości to typowy wymiar grzejników oferowanych w większości sklepów. Sprawdzi się on w każdym pomieszczeniu, w którym nie ma ograniczeń co do wysokości urządzenia. Pewne modele grzejników przeznaczone są do pomieszczeń, w których może być kłopot z szerokością, takich hak na przykład niewielkich łazienek. I do takiej funkcji bardzo dobrze nadawał się będzie model Purmo Ventil Hygiene HV10 500x400.
27-05-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.