Elektryczne ogrzewanie – dlaczego opłaca się je zastosować w naszym domu?

Ogrzewanie przy użyciu kotła elektrycznego ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Pierwsze z tych ugrupowań mówi nam, że prąd jest wyjątkowo drogi, jak również dość niepewny przez wzgląd na dość częste przerwy w jego dostawie. Druga natomiast akcentuje jego przyjazny dla środowiska charakter. Która grupa ma zatem rację? Czy opłaca się wybrać to źródło ogrzewania?
ciepłomierz
Oprawcowane przez: haru__q
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Kotły elektryczne cechują się w głównej mierze łatwym i wygodnym użytkowaniem, przeciwnie do kotłów na stałe paliwa, które zmuszają nas do całodobowej obsługi. Tutaj cały proces jest całkowicie zautomatyzowany i trzeba wyłącznie przesunąć pokrętło na właściwe ustawienie, by uzyskać ciepło w naszym domu. Elektryczne kotły i wyposażenie kotłowni są także dużo tańsze niż ich węglowe czy gazowe modele - wejdź. Kotłownia sama w sobie nie jest w gruncie rzeczy potrzebna – elektryczny kocioł nie potrzebuje przyłącza gazowego ani ciągu kominowego, przez co montowanie go w osobnym pokoju nie jest konieczne. Warto również zwrócić uwagę na wizualny aspekt ogrzewania. Elektryczne kotły nie zajmują dużo miejsca i prezentują się wyjątkowo nowocześnie - więcej na . KotłyKotły - okazje na kotły wodne - i wyposażenie kotłowni na stałe paliwa zajmują dużo przestrzeni, przez co zupełnie nie pasują do domów utrzymanych w klimatach nowoczesnego budownictwa.


W wolnej chwili

Poradnia psychologiczna, kontra terapia uzależnień - a więc, jaka rzecz jest bardziej złe? Choroba najczęściej dziedziczna, a może choroba na osobiste życzenie?

terapia uzależnień
Oprawcowane przez: You Tube - Tomasz Szafarek
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Czujesz, iż coś jest nie tak? Że nie panujesz nad sobą, nad swoim życiem? Że nie dajesz rady przestać pić? Rodzina oraz przyjaciele mówią Tobie, żebyś poszedł do poradni, lub na odwyk? Zrób te rzecz, ale nie dla innych osób, tylko dla samiutkiego siebie.
Przeciwnicy tego sposobu ogrzewania twierdzą, że kotły elektryczne pobierają dużo energii elektrycznej, a przez to mogą generować wysokie koszty eksploatacyjne. W rzeczywistości jest jednakże zupełnie odwrotnie. Wystarczy tylko kupić wysokiej jakości kocioł oraz wykorzystać odpowiednią taryfę elektryczną, aby cieszyć ciepłem w naszym domu, bez obawy o wysokie koszty użytkowania prądu. Są one równie bardziej ekologiczne – nie mają niekorzystnego wpływu na naturalne środowisko, w przeciwieństwie do kotłów na paliwa stałe czy gazowych. Ważny jest również fakt, że kotły elektryczne są znacznie bezpieczniejsze w użytkowaniu, gdyż nie emitują trującego tlenku węgla, ani nie stwarzają ryzyka wypływu gazu. Koszty ich naprawy także są dużo korzystniejsze niż w wypadku ogrzewania węglowego lub gazowego, co sprawia, że możemy je użytkować przez znacznie dłuższy czas.
03-03-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.