Działania dezynsekcji ziarna

Różnice w metodach gazowania zboża powiązane są ze swoistością pomieszczenia w jakim ma być prowadzona dezynsekcja. Bazą skutecznego zabiegu fumigacji jest hermetyczna budowla, jaka zagwarantuje utrzymanie zalecanego stężenia gazu poprzez odpowiednio długi okres.
firma
Oprawcowane przez: Presidencia de la República Mexicana
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Dla fosforowodoru szczelność budynku jest wyjątkowo ważna, bowiem gaz ten ulatnia się łatwiej oraz szybciej niż inne fumiganty. Standardową szczelność, w czasie zabiegu gazowanie zboża tym specyfikiem, zapewniają budowle które po uszczelnieniu wytrzymują nadwyżkę ciśnienia wewnętrznego od pięćset Pa do 250 Pa przez przynajmniej 5 minut po wypełnieniu ich ziarnem.

Czy zainteresował Cię ten wpis? Jeśli odpowiesz twierdząco, to kliknij tutaj (https://florenzocastello.com/pl/63-kolczyki) i przejrzyj tam nowe zajmujące wpisy. Nie czekaj!

W wypadku fosforowodoru ważnym jest utrzymanie jednorodnego stężenia przez dostatecznie długi czas dla wyeliminowania wszystkich insektów. Celem fumigacji musi być zupełne zwalczenie wszystkich stadiów szkodników magazynowych każdego owada tak ażeby nie mogła powstać u nich wytrzymałość na fumiganty.


Turcja
Oprawcowane przez: Grzegorz Jereczek
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


Fumigacja zboża w elewatorach. W metodzie tejże specyfik do gazowania zboża wykorzystywany jest na ziarenka, a więc musi być równomiernie mieszany. Ów sposób zwalczania jest często stosowany w przypadku, gdy porażenie insektami obejmuje całkowitą objętość ziaren, bądź jeżeli jest dostęp do strumienia ziarna w toku napełniania elewatora bądź przenoszenia ziaren z jednego elewatora do drugiego.
Kiedy zboże jest gazowane w małej, ograniczonej przestrzeni czy w cieniutkiej warstwie na powierzchni, stężenie fosforowodoru może przekraczać 2% objętości powietrza.

Spodobał Ci się ten tekst? Więc czytaj jeszcze (https://florenzocastello.com/pl/64-naszyjniki), na co masz chęć na następnej stronie, którą z pasją dla Ciebie opracowaliśmy.

Jednostka udająca się do wnętrza powinna być wyekwipowana w przewód powietrzny.
04-11-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.