Dekoracje okien

Okno to abrdzo ważny element większej części pomieszczeń, w szczególności takich, które są zamieszkiwane przez ludzi. Właściwie dość rzadko spotyka się wnętrza całkowicie nieposiadające otworów okiennych, w których mieszkańcy na co dzień przebywają.
zasłony
Oprawcowane przez: Dekoria.pl
Treści źródłowe: Dekoria.pl
Dostęp dziennego światła i promieni słonecznych jest bardzo ważny dla ludzkiego zdrowia i kondycji. Niezwykle istotną funkcję posiada również dopływ świeżego powietrza i możliwość wietrzenia wnętrz, jaką dają okna. Z drugiej strony są one również dobrym polem do popisu w sprawie różnego rodzaju dekoracji.

Bierze się to między innymi z potrzeby zasłaniania otworów okiennych, by osoby pożądane nie zaglądały do wnętrza. Zasłania się je więc z wykorzystaniem dekoracyjnych tkanin lub na dużo innych sposobów. Liczy się też sam wygląd okna, to, czy jest zadbane. Przykładowo tradycyjne drewniane okna pasują do większej części domów, z kolei okna z PCV słabo pasują do wielu wnętrz.

Zasłony i rolety

W wolnej chwili

Jak osłonić okno?

Rolety do okien dachowych fivaro
Treści źródłowe: http://fivaro.pl/
Własny kąt to własna ostoja służąca do zrelaksowania się. To miejsce, do jakiego powracamy po męczącym dniu w pracy, by należycie odpocząć i cieszyć się z możliwości swobodnego poruszania się po domu. Kiedy mamy zamiar się odciąć od reszty świata, zazwyczaj używamy zasłon. Jeszcze do niedawna we większości polskich okien powiewała śnieżnobiała firanka oraz kolorowa zasłona. To był znak, że ten dom ma najemców, którzy o niego dbają. Bynajmniej okna są niezwykle istotne. Dostarczają nam potrzebnego światła słonecznego, pomagają nam w kontakcie z otoczeniem. Pomimo tego w dowolnym momencie jesteśmy w stanie pozasłaniać okiennice.


Osłanianie okien przed dopływem nadmiaru promieni słonecznych od dawnych lat zyskało status sztuki. Można to bowiem uczynić w sposób bardzo ładny i nietypowy. Dokonuje się tego za pomocą specjalnie dopasowanych akcesoriów w postaci rolet i zasłon. Na dzień dzisiejszy oferta tego rodzaju produktów jest tak duża, że każdy znajdzie coś odpowiedniego. Wybór ten dotyczy tak materiałów, z których wykonane są zasłony, jak i ich barw i wzorów.

Tak samo jest z roletami, które świetnie sprawdzają się we wnętrzach takich jak na przykład sypialnia. Rolety z nadrukiem , który może być atrakcyjny i wielokolorowy, sprawdzą się w pokoju dziecięcym (fotorolety - krajobrazy).

Firanki

Podstawowym sposobem zasłaniania otworów okiennych, znanym już od setek lat, jest używanie firanek. W zdecydowanej większości domów w Polsce cały czas standardowe firanki. Aktualnie jednak coraz częściej się od nich odchodzi na korzyść tych bardziej nowoczesnych. Są one wykonywane z odmiennych niż kiedyś materiałów, które są na przykład bardziej odporne na zanieczyszczenia.

Oprócz tego firanki nie muszą być wcale białe, na dzień dzisiejszy występują w rozmaitych kolorach, niekiedy również ciemnych. Wszystko zależy od stylu wnętrza oraz gustu domowników.
18-04-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.