Co jest skutecznym i niedrogim pomysłem na przeprowadzenie dociepleń?

W budownictwie od dawna wykorzystuje się polistyren, z którego wytwarza się m.in. granulat styropianowy. Jest to półprodukt do wyrobu choćby bloczków styropianowych. Mają one jedynie kilka milimetrów wielkości a stosuje się je dla przykładu do wykonywania osłony cieplnej.


Tego typu surowiec w formie bloczku o rozmiarach 1 metra sześciennego może ważyć aż 10-11 kg.


mieszkanie
Oprawcowane przez: Anders Ljungberg
Treści źródłowe: http://www.flickr.com


W wolnej chwili

Co oznaczają przeróżne kolory na etykietkach pasów mocujących?

licznik
Oprawcowane przez: Krzysztof Lis
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Do przewożenia wielu różnorodnych towarów zazwyczaj wykorzystuje się specjalistyczne pasy. Zezwalają one na pomocnicze zabezpieczenie ładunku oraz są często wykorzystywane przykładowo w branży spedycyjnej.


Jeżeli z kolei tego typu blok (więcej na stronie) zostanie sproszkowany, to jest sprzedawany pod nazwą regranulat styropianowy. Rezultat izolacji termicznej okaże się w większym stopniu odczuwalny, jeśli do prac ociepleniowych będą wykorzystane bryłki o nieregularnych kształtach. Obie wspomniane postaci (granulat oraz regranulat) są używane do robót izolacyjnych przy docieplaniu trudno dostępnych miejsc, a również do izolacji stropodachów czy pustych obszarów w powierzchni ścian. Takie prace przeprowadza się przy pomocy wdmuchiwania, gdyż surowiec ten jest bardzo lekki.

Nie masz zamiaru przerwać czytania interesującego zagadnienia na jednym artykule? W takim razie namawiamy do nowych - naciśnij ten link (https://centrummaszyncnc.pl/produkty/roboty-przemyslowe/) i przenieś się na podobną stronę.

Tego typu technika jest nie tylko doskonałym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o izolację cieplną, lecz i o izolację dźwiękową.


Materiał ten można również wykorzystać do izolacji podłogi pomiędzy poszczególnymi legarami albo jako lekkie kruszywo używane do towarów wykonywanych z betonu. Regranulat redukuje ciężar i zwiększa izolacyjność betonu. Wyroby takie określa się jako styrobeton. Ponadto regranulat styropianowy może być wykorzystywany jako surowiec wypełniający niektóre meble, np. pufy.


Znajduje też zastosowanie w ogrodnictwie jako dodatek, za pomocą jakiego można by efektywnie spulchniać ziemię. Granulat sprawdza się także jako surowiec do realizacji ozdób.
16-01-2019
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.