W jaki sposób kurtyny powietrzne potrafią troszczyć się o nasze bezpieczeństwo i jakie są ich typy?

Z pewnością spotkałaś się w przeszłości w jakimś hipermarkecie z sytuacją, w której przy wchodzeniu do obiektu powitał Cię płynący przykładowo z boku strumień ciepłego powietrza.

rolety zewnętrzne

Autor: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Źródło: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Szybkosprawne wyroby budowlane

Autor: Grupa Atlas
Źródło: Grupa Atlas
Należałoby wspomnieć, że tego typu rezultat nie był zaprojektowany po to, aby interesantom było miło. Nie tylko o to chodziło. Kluczowym zamierzeniem tego typu rozwiązania jest zapobieganie wymiany chłodnego powietrza z dworu oraz ciepłego, które jest wewnątrz budynku.
Poza tym taka kurtyna powietrzna ma zapobiegać wlatywaniu do środka ochranianej przez kurtynę strefy różnorodnych owadów oraz odmiennego rodzaju nieczystości. Takie kurtyny instalowane są w takich budynkach jak przychodnie, stacje benzynowe czy też restauracje. Z innej jednak strony, jeżeli tego typu kurtyna (propozycje) zostaje zamontowana przy wejściu do mroźni, to mogłaby naturalnie wydzielać nie ciepłe a zimne powietrze. Ponadto takie urządzenia moglibyśmy także rozdzielić ze względu na zabudowę. Istnieją zatem kurtyny (https://www.ekurtyny.pl/) pionowe (montowane obok drzwi lub wkomponowane w aranżację wnętrza) oraz horyzontalne (te montowane są przykładowo nad drzwiami).
W przypadku motoryzacji, określenie kurtyna powietrzna znaczy jednak coś całkowicie odmiennego. Jest to więc forma poduszki powietrznej, która jest montowana przy krawędzi poziomego słupka dachowego auta w miejscach uchwytu, który mieści się w okolicy lewego ucha kierowcy.

Taka kurtyna ma na celu ochraniać głowę kierowcy w wypadku zderzenia w bok pojazdu. Niezależnie więc od opcji takiej kurtyny, może ona dbać tak o zdrowie oraz nawet o życie nasze i naszych milusińskich.