Budowanie ścian od wewnątrz i od zewnątrz – najlepsze materiały? Bloczki z betony komórkowe i gipsowe!

Co to są dokładnie bloczki budowlane? Z czego są robione? Do jakiego typu zadań najczęściej się je używa? Jakie mogą mieć właściwości? W jakich konkretnie przedziałach cenowych wspomniane artykuły typu budowlanego mniej więcej się ukazują, spoglądając na pojedynczą sztukę? W jakim miejscu mamy możliwość je bez żadnego problemu zakupić? Te wszystkie rzeczy i jeszcze więcej bez żadnego problemu odnajdziesz w środku naszego nowego – właśnie wydzierganego – felietonu!
Czym jest bloczek typu budowlanego? – jest to typ materiału, przeznaczonego ponad wszystko do budowania ścian, tak samo tych od zewnątrz domu, jak również od jego środka – chociaż często używa się ich także przy tworzeniu fundamentów, jednak w tym konkretnym przypadku jego bloczki bywają o wiele bardziej solidne.

Drewniana podłoga w salonie

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

drzwi wewnętrzne

Autor: Tomasz Chmielewski
Źródło: INVADO
Dobrze jest wiedzieć, że zazwyczaj bloczki są robione z betonu typu komórkowego (który posiada niewiarygodnie dobre właściwości związane z izolacją oraz posiada bardzo niziutką wagę, dzięki czemu nasze ściany stawia się znacznie szybciej oraz przede wszystkim – dużo bardziej wygodnie), lecz może też być tworzony z gipsu, który nie dość, iż nie jest dużo droższy od alternatywy zrobionej z betonu, ale również dość często posiada właściwości wodoodporne, które są jak najbardziej wskazane przy budowie, w szczególności przy ścianach zawartych na zewnątrz oraz napomkniętych powyżej fundamentach.

Jeśli chodzi o sam zakres cenowy bloczków budowlanych, no to zaczynają się one nawet od obszaru dwóch/trzech złotych za bloczki typu komórkowego, po około 20-25 złotych za ich alternatywę zrobioną z gipsu.

Podoba Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę meble drewniane pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na podobny temat.

Dobrze też wiedzieć, że tego typu materiały bez żadnego problemu zakupimy w każdym większym sklepie z budowlanką a także w sieci, w sklepach o dokładnie tej samej tematyce.