Rynek wtórny czy może apartament od dewelopera?

Apartament od dewelopera nie nastręcza remontu, jest w pełni nowoczesne a także można urządzić je podług własnych potrzeb.
Niekiedy korzystniej jest jednakże nabyć lokum na wtórnym rynku, zwłaszcza iż można tam znaleźć również oferty w nowym budownictwie.

pierwotny

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com
Na co się zdecydować? rynek pierwotny czy wtórny rynek? Z badań wypływa, iż powyżej połowa rodaków zaciekawionych kupnem mieszkania bierze pod uwagę jedynie oferty z rynku pierwotnego. Swoje decyzje ankietowani uzasadniają tym, iż w mieszkaniach z rynku pierwotnego wszystko jest nowe, budynek nie nastręcza remontów, kupujący samodzielnie decyduje o wystroju pomieszczenia oraz, że budynki są bardziej schludne i nowoczesne. Pozostałe powody to między innymi nowoczesna infrastruktura, niskie koszty eksploatacji, bogatsza oferta a także ułatwienie późniejszej sprzedaży mieszkanka.
asortyment

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba jednak mieć na względzie, iż na wtórnym rynku możemy również zakupić mieszkania w nowym budownictwie (dla przykładu kilkuletnie), które będą mieć większość atutów nieruchomości od dewelopera. Czasami do nabycia są nawet mieszkania z drugiej ręki w stanie deweloperskim.

Ciekawi Cię, jakie są moje źródła (https://megastyro.pl/pl/kliny-styropianowe-izokliny/)? Więc chcę zachęcić Cię, abyś zajrzał na moją inną stronę. Tam dowiesz się wszystkiego.

Jednakże duża część mieszkań dostępnych z drugiej ręki są to siedziby nastręczające ponadprogramowych nakładów pieniężnych.

Przeważnie jest tak, że im starsze mieszkanie, tym większego wkładu potrzebuje, aczkolwiek od tej reguły bywają naturalnie odstępstwa Z jednej strony istnieje ryzyko gigantycznego funduszu remontowego, z drugiej zaś strony pomieszczenia powstałe w starszych technologiach budowlanych przeważnie trudniej jest ogrzać, co generuje większe opłaty. Część starszych mieszkań jest też niepraktycznie rozplanowana, będą mieć na przykład długie i nieustawne korytarze.