W obecnych czasach projektuje się sporo drapaczy chmur – duży odsetek nawet w ścisłym centrum

Duża grupa wieżowców, które wznosi się niejednokrotnie stosunkowo blisko Starego Miasta, to z angielskiego – Business CITy. W Unii Europejskiej takie mini dżungle, gdzie kipi życie interesów i wielkich pieniędzy, są budowane już od przynajmniej 40 lat.

W naszym kraju powolutku zaczynają się pojawiać.

Wyjątkiem jest oczywiście Warszawa. Tam już od dość dawna licznie stawia się biznesowe wieżowce. Pozostałe miasta jednakże tylko co zaczynają doganiać Zachód. Kilka z nich zaczyna intensywnie rozwijać się pod tym względem. Przykładowo Wrocław – miasto pragnie dogonić unijne normy. Tym lepiej dla niego, że leży w pobliżu niemieckiej granicy. To zawsze dość spory atut dla prowadzenia interesów. Do budowy tak wysokich budynków niezbędny jest fachowy sprzęt. Toteż jeżeli potrzebne są żurawie wynajem nie będzie trudną sprawą.
Na Dolnym Śląsku mamy co najmniej kilkanaście firm, które wynajmują ciężki, budowlany sprzęt. Wystarczy tylko poszperać w sieci. Toteż jeżeli interesują Was wynajęte żurawie Wrocław nie da plamy. Jest to ogromny ośrodek, gdzie sporo się dzieje oraz projektuje. Z pewnością na horyzoncie miasta dostrzeżemy co najmniej kilka tych dość charakterystycznych maszyn. Będzie to znak, że gdzieś właśnie buduje się coś nowego i pewnie będzie to wieżowiec.

Jeżeli nie z biurami, to zapewne z apartamentami. Dziś również jest to dobra inwestycja – Kupno mieszkania na wysokim piętrze drapacza. Cudny widok na okolicę wynagrodzi pewnie wysoką cenę apartamentu.