Który tynk najlepiej wybrać, aby uzyskać białą ścianę przygotowaną do malowania?

Obecnie posiadamy do wyboru niezwykle wiele surowców konstrukcyjnych, jakie moglibyśmy stosować zarówno w wewnątrz pomieszczenia jak i na zewnątrz. Zabierając się za jakąkolwiek pracę powinniśmy trochę poczytać, aby dowiedzieć się czegokolwiek więcej na temat takich materiałów.
Przykładowo tynk gipsowy sprawi, że szybko uzyskamy białą, gładką powierzchnię wewnętrzną gotową do pomalowania.

tynk

Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nie będzie to ściana odporna na uszkodzenia.

Jak uważasz? Czy ten wątek jest interesujący? Jeżeli tak, to odnośnie do przedstawianego problemu poznaj szczegóły tutaj.

Tynk standardowy jest twardszy, lecz po położeniu ma chropowatą fakturę i żąda wygładzenia. W handlu są tynki cementowo-wapienne do manualnego nakładania lub maszynowego. Substancje te są wzbogacone o materiały powstrzymujące wchłanianie wody, spowalniające wiązanie zastyganie lub poprawiające urabialność. Można by także zakupić tynki z białym cementem, które dzięki jaśniejszej barwie pozwalają potem na położenie mniej białej farby niż przy zastosowaniu tynków szarych.

płot

Autor: Takuma Kimura
Źródło: http://www.flickr.com
Tynki cementowo-wapienne używa się w miejscach suchych, w łazienkach i tam, gdzie występuje ryzyko uszkodzenia mechanicznego przykładowo na klatkach schodowych.

Czy zaciekawił Cię artykuł? Tak? To nadchodzimy z informacją, że zrobiliśmy dla Ciebie darmowe wejście (https://estella-shop.eu/36-recznik-do-sauny) do nowych notek pod podanym linkiem.

Są one niezastąpione w wyrównywaniu nierówności znacznych płaszczyzn murowanych. Stanowią również idealne podłoże do montowania wszelkich okładzin. Zazwyczaj tynki cementowo-wapienne są nanoszone jednowarstwowo. Tylko niektóre z gotowych mieszanek kładzie się w dwóch warstwach. Pierwsza z nich to tak zwana obrzutka o grubości 3-4 milimetry, a kolejna to tzw. narzut o grubości 1-5 mm. Tam, gdzie ścianę mają ozdabiać kafelki ceramiczne, starczy jedna nawet nierówna warstwa tynku.

I tak nie będzie jej widać, zatem szkoda na to roboty oraz czasu. A rezultat i tak okaże się doskonały. Przy użyciu tynku cementowo-gipsowego praca będzie zapewne lżejsza.