Czym mogłyby być zasilane agregaty generujące prąd i czym jest iAVR?

Każdego roku, zwłaszcza w okresie letnim, w bardzo wielu miastach organizowane są przeróżne imprezy plenerowe. Nie mogłyby się one odbywać, gdyby nie pewne dosyć małe przyrządy, które dostarczają energię elektryczną.
Tego typu mechanizmem jest agregat jednofazowy, jaki przekształca energię mechaniczną wywodzącą się z silnika spalinowego.

biznes

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Mógłby być on napędzany za pomocą różnorodnych rodzajów paliwa: olejem napędowym czy też gazem LPG. Narzędzie może pracować przez kilka albo kilkanaście godzin na jednym baku. Potem energia ta trafia do prądnicy. Wspomniany agregat tym odróżnia się od swego bardziej rozbudowanego „brata” (jakim jest agregat trójfazowy), że jest przeznaczony do zasilania urządzeń, jakie mogą być wrażliwe na jakość przekazywanego do nich prądu. Z tego też powodu do zasilania tego typu urządzeń jak sterowniki pieców CO czy też laptopy wykorzystuje się większe sprzęty. Tę wysoką jakość prądu daje wbudowany cyfrowy reguLator napięcia iAVR.
Takie agregaty jednofazowe znajdują szerokie wykorzystanie wszędzie tam, gdzie chcemy posiadać pewność posiadania dostępu do energii elektrycznej. Moglibyśmy zatem je korzystać w domu, ogrodzie, w czasie plenerowych imprez masowych albo zwyczajnie na placu budowy. Tu należy jednak dodać, że w tamtym miejscu korzysta się z znaczniejszych typów agregatów.

Warto także wspomnieć, że takie jednofazowe agregaty energii elektrycznej są standardowym składnikiem oprzyrządowania pojazdów wykorzystywanych przez między innymi straż pożarną. Cena wspomnianych generatorów jest zależna m.in.

Jeżeli chcesz przeczytać coś faktycznie bardzo ciekawego, sprawdź treść (http://www.styro-papa.pl/pl/montaz-styropapy/) tej strony a na pewno nie pożałujesz.

od wytwórcy (a mogłaby być nim znana firma) i może wynieść kilka tysięcy zł.