O jakich sprawach wiedzieć wybierając klimatyzator? Co jest najważniejsze? Jak możemy je podzielić?

Faktem jest, iż jeszcze niedawno klimatyzatory uważane były za luksus. Obecne w niewielu domach, kojarzyły się z czymś drogim, na co stać jedynie osoby, jakie mają spore dochody.

Hala magazynowa z regałami

Źródło: www.foter.com
płótno - budynek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach jak wiemy odmiennie to wygląda, gdyż coraz większa ilość osób może to właśnie wybrać. Zwłaszcza że klimat się zmienia, mamy coraz dłuższe, bardziej upalne lata, więc i klimatyzatory to perfekcyjne rozwiązanie do każdego mieszkania.
klimatyzatory

Autor: Ron Frazier
Źródło: http://www.flickr.com

Klimatyzatory mogą być różnego rodzaju: mocowanie (szczegóły tu: http://eogniwa.pl/kategoria/pasy-transportowe/) na stałe lub przenośne, lecz również jednoczęściowe, co oznacza monoblokowe albo składające się z dwóch części – typu split.

Te informacje wciągnęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej tutaj (http://www.invado.pl/produkty) danych na pozostałych witrynach – znajdziesz je, klikając w link znajdujący się poniżej.

To oczywiście nie wszystko, gdyż znajdziemy systemy do obsługi wielu pomieszczeń, jakie są złożone z paru jednostek połączonych w jeden układ.

Określa się je mianem klimatyzacji multisplit. Co niezbędne, klimatyzatory są dobre nie tylko na upały, bo mogą także ogrzewać powietrze, więc przydatne są także w chłodniejszym czasie. W bardziej tanich modelach za to odpowiada nagrzewnica, w droższych wszystko odbywa się w nowszej technologii, więc sprzęt pobiera mniejszą ilość energii elektrycznej. Mimo że klimatyzacja jest w stanie ogrzewać, to bez wątpienia najistotniejszym parametrem jest to, by właściwie ochładzała powietrze. Najbardziej istotne więc, by miało właściwą moc chłodniczą.

By wybrać taki klimatyzator powinniśmy wziąć pod uwagę wiele czynników, tj. zysk ciepła od nasłonecznienia lub od urządzeń, jakie działają w pomieszczeniu, a także sprawdzić, jakiego typu jest przenikanie ciepła przez strop i ściany. Jest to zdecydowanie ważne, więc przed kupnem klimatyzatora powinniśmy to dokładnie sprawdzić.