Szalunki ścienne przy budowie – czyli inaczej deskowanie ścian

Słysząc słowo „szalunki” wielu z nas nawet nie kojarzy, czym to dokładnie ma możliwość być. Tymczasem szalunki bywają stosowane w czasie praktycznie każdej budowy oraz mają możliwość być używane w wielu miejscach.

Nasze osoby dziś jednak będą interesować jedynie szalunki ścienne nazywane „ściennymi”, które to posiadają ważne zastosowanie przy stawianiu ścian. Jakie konkretnie? Zaraz się tego wszystkiego dowiesz, tylko przeczytaj ten artykuł!

Freedom Tower

Autor: Little Larry
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim od razu powinniśmy po zaznaczać, iż szalowanie (w ten sposób ogólnie istnieje możliwość przezwać proces stawiania szalunków) jest dość często przezywane również „deskowaniem” no i najczęściej natrafimy właśnie na ta jego drugą nazwę. Deskowanie/Szalowanie może być stosowane w każdej części budowanego domu – jego stropach, fundamentach, dachach, a także w interesujących nas dziś ścianach. wypożyczalnia szalunków ścienne – jeżeli dobrze się im przyjrzeć – to w większej ilości swego rodzaju „szkielet”, który to możemy podzielić na konstrukcje zwane „pełnymi” oraz niepełne. To drugie posiadają na dodatek przerwy pomiędzy deskami. Warto zaznaczyć, iż deskowanie/szalowanie, zazwyczaj bywa robione z konstrukcji z betonu lub żelbetonu – bywa ono wykonywane na czas już z góry określony z przeróżnych asortymentów drewna lub płyt, a później – po już wykonanej robocie – owa konstrukcja jest poddana rozmontowaniu.

Szalunki używane przy ścianach bywają dostępne w bardzo wielu sklepach – warto jest jednakże zajrzeć też do sieci, w której odnajdziemy niewiarygodnie spory wybór, oraz możliwe, że natrafimy na jakieś promocje. Dobrze jest też wiedzieć, że wiele bardzo teraz popularnych platform, umożliwia nam na kupno szalunków kiedyś używanych, dzięki czemu mamy możliwość bardzo oszczędzić.