Czym zazwyczaj cechują się obecnie projekty budynków jednopiętrowych?

Duża konkurencja na rynku nieruchomości sprawia, że każdy, kto decyduje się na wybudowanie swojego domu, korzysta z tego faktu poprzez między innymi wybór przygotowanego już projektu zamiast stworzenia nowego.

Ogłoszenia

Autor: Legi Polska
Źródło: Legi Polska
Należy pamiętać, że obecnie oferta biur projektowych jest bardzo duża oraz nastawiona na całościową obsługę klienta.
Od doboru projektu budynku, przez sprawy urzędowe, stworzenie kosztorysu, wybór najodpowiedniejszej technologii oraz materiałów, po sugestie przydatne w trakcie budowy budynku lub w czasie prac związanych z wykończeniem. Warto też dodać, że same projekty domów są o wiele tańsze niż w przeszłości. Dzisiaj dominuje nieskomplikowana budowa, prosty obrys budynku, dach jedno- albo dwuspadowy czy niewielka powierzchnia pokrycia dachowego. Przykładowo projekty domów parterowych często mogłyby charakteryzować się prostym układem komunikacyjnym oraz funkcjonalnym, w którym jest rozdział na 2 obszary parteru: część używaną w ciągu dnia (salon lub toaleta) oraz strefę nocną (np. pokoje i łazienki). Część ta mogłaby być oddzielona korytarzem. Takie domy mogą naturalnie posiadać poddasze, a trzeba dodać, że nie wymagają tak obszernej działki jak domy parterowe, gdyż posiadają mniejszą powierzchnię fundamentów.
Uchwyty przyścienne

Autor: Deante
Źródło: Deante
dom - stykówka

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com
Nie mniej popularne są dzisiaj projekty domów energooszczędnych. Jest tak dlatego, że przede wszystkim mają nieskomplikowany obrys bryły budynku lub dwuspadowy dach – odkryj więcej -. Ponadto są zaprojektowane w innowacyjnej technologii. Z innej strony patrząc, domy piętrowe może cechować bardzo wygodny układ funkcjonalny.

Ważne są również duże pomieszczenia. Przypadną do gustu zwłaszcza tym osobom, które planują otrzymać największą powierzchnię użytkową przy stosunkowo małej powierzchni nieruchomości.