Niejeden lokal użytkowy, który ma gości, powinien posiadać dobrze wyposażoną łazienkę – dla wygody wszystkich klientów

W naszym kraju ostatnio pojawia się wiele nowych restauracji czy kawiarni. W każdym tego rodzaju lokalu ważny bywa rzecz jasna smak jedzenia, ale również i wystrój.

Przy czym osądza się nie wyłącznie salę, ale również i toaletę.
spotkanie u dewelopera

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonują jeszcze tacy właściciele lokali, którzy sądzą, że toaleta jest całkowicie nieważnym elementem restauracji. Jest tam niezbyt przyjemnie, a sanitaria bywają stare. Najczęściej goście już nie chcą już wracać do takich miejsc. Oprócz zalet smakowych, liczą się przecież także względy higieniczne. Im szybciej to pojmą pewni właściciele, tym korzystniej dla nich. Młodzi menadżerowie myślą już na szczęście całkowicie inaczej. Dlatego w ich lokalach łazienka to często osobne dzieło sztuki. Projektant naprawdę się postarał. Jest nie tylko czysto, ale wszystkie sanitaria są dobrej jakości. Elegancka toaleta i umywalka są najczęściej w tym samym kolorze. Zwykle mamy możliwość też zobaczyć urządzenia ułatwiające funkcjonowanie dla osób niepełnosprawnych. Oczywiście, prawie wszędzie znajdują się także dozowniki na mydło oraz suszarki do rąk. Czasami toaleta bywa designerskim przedłużeniem wyglądu całej restauracji. Zatem jeśli wystrój (polecamy również kratki wentylacyjne ozdobne) lokalu przypomina te rodem z westernu, to tak i będzie prezentowała się łazienka. Wszędzie będzie drewno.

Jeżeli jednak mamy azjatycką restaurację, to łazienka oraz wszystkie sanitaria będą nastawione na minimalizm. Tak jak preferują przykładowo Japończycy. Nie można zatem zlekceważyć wystroju toalety.