Termoizolacja w granulkach

Termoziolacja w granulkach znakomicie sprawdza się w miejscach, jakie trudno ocieplić płytami w sposób pozwalający uchować ciągłość ocieplenia. Przydaje się tak do nowo budowanych, jak także do remontowanych domków.
W ten sposób możesz ocieplać trudno dostępne przestrzenie stropodachów a także dachów skośnych budowanych z kratowych wiązarów, pod którymi nie ma poddasza użytkowego.

Wypełnienie – (kliknij tutaj) styropianem stosuje się także do zapełniania szczeliny powietrznej w murach warstwowych w czasie ich ocieplania. Częstokroć stanowią warstewkę stropu czy drewnianej posadzki.
rynny
Granulatu nie rozmieszcza się ręcznie, ale wdmuchuje z pomocą przeznaczonego do owego celu urządzenia. Izolacji można więc nadać opcjonalną grubość. Prace przeprowadzane są najczęściej wówczas, kiedy dom jest już w zamkniętym stanie. Trwają daleko krócej niż układanie izolacji w matach czy płytach.kontakt (polecamy http://www.nota-bene.com.pl/)Materiału nie składuje się na budowie. Przywozi go ekipa wykonująca prace, natomiast płaci się za niego wedle faktycznego zużycia. Jako materiały izolacyjne nadmuchiwane w z trudem osiągalne miejsca wykorzystuje się zarówno granulaty, jak też regranulaty ze styropianu. Granulat jest to „nadmuchany” polistyren – wyrób, którego używa się do produkcji płyt styropianowych. Ma postać sypkich granulek średnicy 2-9 milimetrów. Od metody spieniania polistyrenu zależy waga, którą uzyska granulat, oraz jest to zwykle 11-27 kg/m3.

Z kolei reglanulat ze styropianu powstaje z rozkruszonych styropianowych płyt, więc jego granulki będą mieć kształt nieregularny. Przeważającą frakcją są granulki 5-milimetrowe, a wielkość innych mieści się w granicach od 2 do 10 mm.