Spawarka jako narzędzie służące do spawania

Spawarka to urządzenie służące do spawania ręcznego, bądź Automatycznego. Na rynku jest wiele rodzajów tych narzędzi, a wybór jest zależny od wybranej procedury.

Zbiornik na gaz przydomowy

Źródło: http://emexgaz.pl

Spawarka gazowa to jeden z najstarszych gatunków takich narzędzi. Takie urządzenia przeważnie wykorzystywane są przez fachowe firmy, rzadko kiedy wykorzystuje się je we własnych, drobnych zakładach. Spawarka na gaz zezwala na precyzyjne i dokładne spawanie. Tego typu spawarki przeważnie wykorzystuje się w tym miejscu, gdzie w szczególności istotne jest skrupulatne i hermetyczne spawanie. Spawarki MIG-MAG są narzędziami (zobacz noże do heblarki) o dużej sile i wielu pomocnych zastosowaniach. Spawarka elektryczna jest niezwykle popularnym urządzeniem. Jednym z jej gatunków jest spawarka transformatorowa. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla tych, którzy pragną zgrzewarki sporadycznie, do bieżących, małych renowacji. Spawarka inwertorowa to najbardziej wszechstronna ze spawarek podręcznych. Wyśmienicie sprawdza się w warsztatach. Przydaje się zarówno do użytku prywatnego, jak i do robót fachowych. Zgrzewarki MMA są narzędziami do manualnego złączenia elektrodami otulonymi. Komponują się z źródła napięcia stałego, względnie przemiennego, wspólnie z systemem kierowania, przewodu z uchwytem elektrodowym, oraz przewodu masowego z obejmą.
Zgrzewarka spawająca w technologii MIG to profesjonalne narzędzie warsztatowe.

Nadaje się dla tych, którzy nierzadko zgrzewają małe fragmenty, remontują wozy, albo renowacji sprzętów mechanicznych. Świetnie nadaje się do złączenia blach. Narzędzia TIG służą do ręcznego złączenia elektrodami nietopliwymi.