Minusy oraz atuty betonowej posadzki

Jak każda podłoga, tak również betonowa ma swoje wady i zalety. Niezaprzeczalną zaletą będzie wytrzymałość na uszkodzenia, tj.: rysy, ścieranie czy pękanie.
Mycie również nie przysparza kłopotów, ze względu na fakt, iż betonowa posadzka jest całkowicie bezspoinowa, czyli nie posiada szczelin rozdzielających podłogę na odcinki.

posadzki betonowe warszawa

Autor: Calvado
Źródło: Calvado
studenci

Autor: HRS Poland
Źródło: http://www.flickr.com
Betonowa masa nie zawiera również chemicznych substancji, a proces wylewania oraz wygładzania jest nieszkodliwy dla środowiska. Miejmy na uwadze, iż betonowa podłoga jest stosunkowo niedroga. Takie dokładnie zalety posiadają posadzki betonowe Warszawa jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy firmę zajmującą się kładzeniem tego typu podłóg.
Minusem natomiast jest przygotowanie, dlatego że wymaga wiele cierpliwości i czasu. Beton cięcie betonu Wrocław jest chłodny, dlatego dobrze jest zainwestować w grzanie posadzkowe. Pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji oraz konserwacji, to za ich kwestią zachowamy podłogę w nienagannym stanie przez wiele lat. Bardzo ważna jest także impregnacja specjalnym środkiem, który nadaje połysk. Podłogi betonowe mimo pozorów są proste w utrzymaniu schludności. Są odporne na ścieranie czy na wsiąkanie wody. Na dodatek, jeżeli zdarzy się, iż po pewnym okresie zmienimy zdanie po czym postanowimy ułożyć parkiet, bez problemu możesz to wykonać. Betonowa podłoga (hiperłącze) ma coraz to więcej zwolenników. Dzieje się tak dlatego, iż z upływem lat nastał całkowicie inny styl w aranżacji naszych pomieszczeń. Współcześnie nie stawiamy na bogate ozdabianie, a wręcz przeciwnie – na proste formy, nierzadko wykończone betonem oraz szkłem.

Głównym ich atutem jest uniwersalność, bowiem betonowa podłoga sprawdzi się zarówno w niedużych, jak i dużych mieszkaniach, bez względu na rodzaj Wnętrza, czy to kuchnia, czy toaleta, a nawet salon.