W naszym kraju mamy dużo domów, które posiadają płaskie dachy – je także należy w profesjonalny sposób ocieplać

Mimo iż niejeden z nas mógłby pomyśleć, że prosty dach jest przecież… (jak też nazwa wskazuje) prosty, to jednak nie jest to prawda. Wszakże każdy dach powinien posiadać choćby niewielki spadek, by miała możliwość z niego spadać woda opadowa.

stos dokumentów w pudełku

Autor: Andrea DG
Źródło: http://www.flickr.com
Drewno w łazience

Autor: Kopp
Źródło: Kopp
cena

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
W czasach socjalizmu, ale także i obecnie buduje się masę domów z prostymi dachami. Można zaryzykować stwierdzenie, że moda wraca co kilkadziesiąt lat. Rzecz jasna, żyjemy w takim klimacie, że dachy powinniśmy ocieplać. W innym przypadku okazałoby się, że zbyt dużo wydawalibyśmy na ogrzewanie, a w domu nadal byłoby dosyć zimno. Dachy płaskie możemy wyłożyć papą oraz ocieplić styropianem. Jak już wspomniano wyżej, pomimo złudnego bycia płaskim, żaden dach – przejdź do serwisu – nie może taki być. Aby uzyskać chociaż niewielki spad wycina się z płyt styropianowych kliny. Stosuje się w tym celu specjalne maszyny. Rzecz jasna, cięcie ukośne jesteśmy w stanie zrobić osobiście i pod odpowiednim dla nas kątem. Kliny styropianowe – sprawdź przykłady – z reguły używa się w narożach domów czy przy kominach przed położeniem papy. Celem jest rzecz jasna zapobieganie załamania się papy, ale także właściwe profilowanie dachu. Kliny muszą być estetycznie zamaskowane. Należy pamiętać o tym, aby kupować kliny wyłącznie od zaufanych producentów, którzy mają atesty jakości. To niebywale ważne.

Nikt przecież nie myśli o wymianie dachu w perspektywie kilku lat. Każdy chce, żeby dach spełniał swą funkcję bez zarzutów przez co najmniej 50 albo nawet 100 lat. Dlatego tak ważna jest jakość materiałów i profesjonalne wykonanie.