Jak dużo dziś kosztuje budowa budynku?

Nowe wymagania tyczące się energooszczędności budynków podniosły koszty budowy domów. Wygląda na to, że następne lata będą znaczyły dla indywidualnych inwestorów jeszcze większe wydatki.
Wszystko za sprawą nowych rozporządzeń dotyczących energooszczędności budynków.

To konsekwencje rozporządzenia ministra infrastruktury zmierzającego do ograniczania emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Pewnym ze sposobów walki z owym zjawiskiem będzie wznoszenie domów wyposażonych w w wyższym stopniu ekologiczne grzewcze mechanizmy. Wiążące projektantów przepisy definiują jaki poziom tzw. wskaźnika Ep (zużycia pierwotnej energii) musi osiągać nowo budowany obiekt mieszkaniowy.

Jeśli omawiany tu tekst pochłonąć Cię i pragniesz więcej, to z pewnością spodoba Ci się link (https://sklephypo.pl/148-pompy-glebinowe-leader), gdzie jest sporo wątków.

Przy inwestycjach wykonywanych w roku 2018 Ep musi równać się 95, docelowo, w 2021 roku, powinien zejść do pułapu 70. Jeśli idzie o ceny surowców budowlanych, w minionym roku mocno poszybowały one do góry. Idzie o ceny kluczowych surowców, takich jak dla przykładu zaprawy tynkarskie.

Muzykanci, zespół muzyczny

Autor: tanyaboza
Źródło: http://www.flickr.com
Co niniejsze regulacje znaczą dla wznoszących domy? W wielu sytuacjach w nowo powstających budynkach trzeba będzie zastosować tak zwane solary do ogrzewania wody bądź zastosować kocioł na biomasę miast gazowego kotła. Zmiana grzewczych mediów to wyłącznie jeden ze sposobów dostosowania projektów do nowych warunków technologicznych. Zaostrzeniu uległy także wskaźniki tyczące się izolacyjności termicznej przegród. Te wszystkie zmiany wymuszają projektowanie budynków w wyższym stopniu energooszczędnych aniżeli kiedyś.

Nie starczy zatem już na przykładowo styropian ( http://www.styro-papa.pl/ ) o szerokości dziesięciu centymetrów, trzeba zaprojektować taki o grubości piętnastu centymetrów. To, mimo że w niedużym stopniu, podnosi koszta budowy domku.