Jak umeblować wąski oraz długi korytarz?

Długi oraz wąski korytarz nie jest łatwo umeblować, jednakże starczy zastosować kilka trików, jakie spowodują, iż pomieszczenie nie będzie wyglądać jak przysłowiowa „kiaszka”.
Ogromne zwierciadła pomogą powiększyć oraz poszerzyć optycznie przestrzeń.

wentylator

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
chodnik

Autor: Ajay Suresh
Źródło: http://www.flickr.com
Do tego, będą przydatne gdy zechcemy skontrolować jak wyglądamy przed opuszczeniem domu. Skośne podziały długiej powierzchni sprawią, że pomieszczenie nie będzie się wydawało takie długie.

Znajdziesz w tym miejscu bez dwóch zdań szerokie opracowanie tego tematu, więc należy je dokładnie przeczytać. Dowiesz się wtedy sporo interesujących informacji.

Na podłodze możemy położyć dla przykładu pas płytek w odmiennym odcieniu lub chodnik. Na stropie umieszczamy obniżone, poprzeczne belki lub zostawiamy „pęknięcie” w obniżonym suficie, jakie na dodatek możemy zaakcentować poświatą ledową. Fototapeta to również dobre wyjście. Jeśli wybierzemy zdjęcie z głębią pomieszczenie zyska specjalny wymiar.

Jeżeli chcesz poznać zagadnienie, to zachęcamy Cię do przeczytania opisu, który ukryliśmy pod tym linkiem. Tam zawsze jest bieżąca wiadomość (https://centrummaszyncnc.pl/produkty/przecinarki-tasmowe/).

Drzwi wewnętrzne – najodpowiedniej przeszklone. Do przedpokoju wpada naturalne światło, równocześnie nie zamykamy powierzchni. Należy wybrać wewnętrzne drzwi w takim samym kolorze co ściany, dzięki takiemu zabiegowi staną się praktycznie niezauważalne.

Długie ściany możemy przełamać malując kawałek ściany na odmienny kolor, pokrywając go odmiennym materiałem np. tynkiem z ciekawą strukturą albo okładziną kamienną. Co zrobić z krótszą ścianą? Ściana zamykająca korytarz musi być efektowna, przyciągać wzrok już od drzwi.

Możemy taki rezultat uzyskać wieszając na niej wielki obraz, pomalować ją głębokim odcieniem czy też pokryć tynkiem o interesującej fakturze. Szafy bądź zabudowy muszą być jasne, wykończone na wysoki połysk. Powierzchnie, jakie odbijają światło powiększają optycznie przedpokój.