Nowe domki we Wrocławiu

Nabywając nowiuteńkie mieszkanie w sfinalizowanej inwestycji lub na wtórnym rynku, zaryzykujesz mało. Jednakże, jeżeli zamyślasz powierzyć pieniążki deweloperowi, musisz uważać.

Prospekt informacyjny jest to główna rzecz, którą powinieneś się zainteresować. Miej na uwadze, że to nie jest ulotka reklamowa z obietnicami, z jakich deweloper (deweloperzy z Wrocławia) może wymigać się. Wszystkie podane w prospekcie dane dotyczące tejże firmy jak też jej inwestycji będą dla niej wiążące. Co więcej, za podanie nieautentycznych danych bądź zatajanie prawdziwych deweloperowi zagraża grzywna bądź nawet dwa lata więzienia. Poza tym, jeżeli się okaże, że w umowie czegoś nie ma, masz prawo odstąpić od niej. Choć prospekt jest dość skomplikowany, to wskazane jest go wnikliwie przeanalizować. Dowiesz się na przykład, czy deweloper jakieś inwestycje uskutecznił, czy jest nowicjuszem. Będzie się też musiał przyznać, czy prowadzi się przeciwko niemu postępowania egzekucyjne na sumę ponad 100 tys. zł. W prospekcie jednostka informuje, czy jest właścicielem (użytkownikiem wieczystym) parceli, czy nie jest ona obciążona hipoteką, jakie będzie w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczenie sąsiednich parcel, jakiego rodzaju inwestycje są zaplanowane w promieniu kilometra. Jeśli idzie o oferty deweloperów Wrocław jest miastem w którym buduje się dużo -przekieruj do źródła.

PRacownik

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Magazyny i hale

Autor: Sonia Belviso
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki takiemu wpisowi zyskasz o wiele większą pewność, iż staniesz się właścicielem mieszkania. Dodajmy, że połowę kosztów notarialnych jak też sądowych sfinansuje deweloper (sprawdź ofertę mieszkać deweloperskich w Toruniu). Deweloper pomóc nam może również otrzymać kredyt mieszkaniowy Wrocław – .

Absolutnie kluczowy jest ustawowy warunek zawierania umów w postaci aktu notarialnego. Twoje roszczenia wynikające z owej umowy wpisane będą do księgi wieczystej nieruchomości. Dopilnuj, by akt notarialny zawierał wniosek o wpis tego roszczenia. Niektórzy deweloperzy przekonują odbiorców, iż to nie jest nieodzowne.