Jesteś ogromnie operatywny i niejeden stawia za wzór Ciebie i Twoją firmę

Prowadząc firmę trzeba być osobą „mocno stąpającą po ziemi”. właściciel jest narażony na szereg nieprzewidzianych wydarzeń, z którymi musi umieć bardzo szybko sobie radzić.

Masz problem z nieuczciwym klientem? Otrzymał towar, termin płatności faktury dawno upłynął, a on unika wywiązania się z umowy? Twoje ponaglenia nie robią na nim wrażenia, więc wiesz idealnie, że została Ci jedynie cesja wierzytelności (zdecydowanie więcej znajdziesz na www).
drzwi do garażu

Autor: Kurtis Garbutt
Źródło: http://www.flickr.com
Prawo pozwala Ci na tę możliwość zmiany wierzyciela bez zgody dłużnika i w Twoim wypadku jest to najlepsze wyjście. Nie masz przecież czasu stale wysyłać ponagleń i żądań zapłaty, a płynność finansową przecież musisz zatrzymać.
Posiadasz kilka nieruchomości na sprzedaż. Są położone niesłychanie atrakcyjnie i zdajesz sobie sprawę, że mógłbyś za nie uzyskać rzeczywiście bardzo duże pieniądze, lecz nie masz czasu samemu się tym zająć. Najwłaściwszym wyjściem w tym momencie będzie po prostu pełnomocnictwo (Podobne strony). Starczy, by pełnomocnik dysponował właściwym umocowaniem, a przeprowadzi to dla Ciebie w sposób najkorzystniejszy.
cesja wierzytelności

Autor: Baumit
Źródło: Baumit
Ty możesz w tym czasie zająć się zakupem materiałów niezbędnych do produkcji, w tym jesteś przecież orłem, a ceny konkretnych towarów we wszelkich hurtowniach znasz po prostu na pamięć. Nie ma możliwości, abyś cokolwiek przepłacił. To z tej przyczyny dowcipkują o Tobie, iż jeżeli rozchodzi się o ceny netto brutto kalkuLator (-> kliknij) masz po prostu w głowie i przenigdy nie kupujesz surowców po niekorzystnej cenie. Okazujesz się w tym po prostu niezastąpiony.

Dzięki Twojej operatywności firma idealnie działa, a różnorodne kłopoty rozwiązujesz od razu dzięki temu, że przepisy prawa nie są Ci niejasne.