Jak wybrać idealny wkład kominkowy?

Kominek może być główną dekoracją domu, a jednocześnie służyć jako dodatkowy element ogrzewania. Nowoczesne wkłady kominkowe są zdecydowanie bardziej praktyczne aniżeli tradycyjne kominki. Aby jednak wkład kominkowy mógł właściwie pełnić swoją rolę, trzeba zwrócić uwagę nie jedynie na wygląd, ale także na jego parametry techniczne i użytkowe.
Przewaga nowoczesnych wkładów kominkowych
Nowoczesne wkłady kominkowe perfekcyjnie wpisują się w aktualne trendy w zakresie aranżacji wnętrz mieszkalnych.

Poza tym, wkłady kominkowe są najbardziej ekologicznymi źródłami ciepła.

Jeśli poszukujesz analogicznych informacji na opisywany w tym serwisie temat, to na pewno odnajdziesz więcej pod linkiem!

Spaliny wydobywające się z wkładów kominkowych są mniej zanieczyszczone niż te powstające ze spalania gazu, węgla, oleju, jak również spalin z kominków otwartych.

Zioła na parapecie

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne parametry
Przy wyborze wkładu kominkowego należy zwrócić uwagę na kilka parametrów, które podaje producent. Powinniśmy sprawdzić sprawność wkładu kominkowego podawaną w procentach, która przedstawia ile minimum energii powstającej w czasie spalania drewna odzyskuje się w w postaci wytworzonego ciepła. Następnym kluczem do wyboru wkładu kominkowego jest też moc nominalna – uśredniona w czasie, a nie maksymalna – można przyjąć, że na przykład 1 kW mocy urządzenia starczy do ogrzania ok. 25 m3. Znaczące parametry to również średnia temperatura spalin (by kominek miał dużą sprawność i był bezpieczny w średnia temperatura spalin nie powinna przekraczać 400°C), zużycie drewna kominkowego (podczas palenia powinno wynosić średnio 2,5 kg/h, przy mocy nominalnej 7 kW) oraz czas pracy kominka bez konieczności uzupełniania opału (jeden załadunek drewna powinien wystarczyć na min. 10 godzin – można wtedy mówić o komfortowym korzystaniu z kominka).
Jeśli interesują kogoś wkłady kominkowe Wrocław ma naprawdę sporo do zaoferowania.

W sercu Dolnego Śląska bez problemu znajdziemy firmy jakie specjalizują się w sprzedaży nowoczesnych wkładów kominkowych, dzięki czemu będziemy mogli wybrać sprzęt dopasowany wyglądem i parametrami do naszych wymagań.