Metoda czyszczenia kominka może okazać się prostsza dzięki szybie samoczyszczącej

Mamy już nasz wymarzony kominek. Im jednak bardziej zagłębiamy się w teorię dotyczącą eksploatacji kominka, tym bardziej zastanawiamy się nad potrzebą naszej inwestycji. Nic wszak bardziej błędnego technika przychodzi z odsieczą wszystkim zmęczonym.
Właściciele kominków wiedzą, że przejrzysta szyba to widok najczęściej oglądany w katalogach.
Najważniejszy jest zakup wkładu kominkowego najlepszej jakości.

fotogram - maszyna

Autor: tripleigrek
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety jest to taki produkt, w którym niska cena może się przełożyć na dalsze wady.

Odpowiada Ci ten tekst? To świetnie, sprawdź stronę pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na zbliżony temat.

Można zakupić taki, który posiada rozwiązania mające na celu utrzymanie czystości. Jednym z rozwiązań jest szyba pirolityczna, nazywana też samoczyszczącą. Szyba z pyrolizą to oznacza szkło kominkowe samoczyszczące – (dodatkowe informacje). Nazwa szkła pochodzi od reakcji chemicznej opierającej się na rozpadzie związków chemicznych, które zachodzą w dużych temperaturach. Na szybie proces ten może nastąpić dzięki właściwej powłoce, którą jest pokryta szyba. Szyba powleczona jest z jednej strony cienką warstwą tlenku metalu, jaką można zauważyć patrząc na wkład pod światło. Widać wtedy na szybie widoczne barwy tęczy. Wielobarwna, antyrefleksyjna powłoka, podwyższa ciepłotę do wysokości, podczas której występuje termiczny rozkład zanieczyszczeń na szybie, jednocześnie nie dopuszczając do przegrzania samej szyby.

pyroliza

Autor: AMPsign
szkło kominkowe samoczyszczące

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com

Pyroliza (więcej ciekawostek) to technologia, która sprawdza się nie jedynie przy kominkach. Znienawidzona przez niektórych czynność, jaką jest czyszczenie piekarnika przestanie zaprzątać użytkownikowi myśli.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że aby miało miejsce zjawisko pirolizy niezbędne jest zachowanie odpowiednio wysokiej temperatury.

Każda nasza strona www (https://phurem-bud.pl/wypalanie-plazmowe-i-tlenowe/) zawiera jedynie interesujące dane, które zapadną Ci w pamięć na długo, więc śmiało kliknij także tu!

Powinniśmy też zachować ostrożność podczas czyszczenia, ponieważ metalowe skrobaczki czy druciane czyściki uszkodzą ją.