Prace na budowie, które wymagają wyspecjalizowanego wyposażenia na placu budowy

Z podnośników korzystali już antyczni Grecy, wtedy gdy połączyli razem nieco bloczków i dodali do nich dźwignię. Od tego czasu prawa fizyki nie zmieniły się, co więcej mający pozytywne nastawienie do fizyki Grecy, zaskoczyliby się ogromnym rozmiarem współczesnych dźwigów budowlanych.

Z czym się wiąże praca jako operator żurawia

Musi on w związku z tym przed rozpoczynaniem budowy sprawdzić, czy wszystkie sprzęty są w komplecie. W wielu przypadkach każda firma w branży budowlanej posiada wszystkie tego typu maszyny i nie będzie z tym większego problemu. A kiedy naprawdę chce się uchodzić za firmę wyjątkowo fachową to trzeba zaopatrzyć się w wysokiej wartości użytkowej osprzęt. Jeżeli będzie to związane z jak najlepiej przeprowadzaną oraz mającą miejsce w terminie pracą ekipy to na brak zleceń nie będzie można narzekać. A w tym przypadku również znowu trzeba wrócić do do tego co już zostało wspomniane, bo trzeba orientować się, iż bezpieczeństwo pracy oraz późniejsze bezpieczeństwo osób, które w konkretnym miejscu zamieszkają zależy właśnie od tego, aby używane na placu budowy żurawie budowlane oraz innego rodzaju maszyny były sprawne. To najbardziej wpłynie też na lepszą pracę na miejscu budowy.

Żuraw wieżowy to maszyna uznawana aktualnie największą maszyną roboczą. Wyróżniamy różne typy tych maszyn – są one np. stacjonarne, czyli budowane w konkretnym punkcie. Takim punktem ustawienia dźwigu może być np. najwyższa kondygacja budowanego obiektu. Żurawie wieżowe są używane przy budowie wieżowców, jednak to nie jedyna misja do jakiej są używane. Mają zastosowanie w dziedzinach takich jak: leśnictwo, na-technology stoczniowy, etc. Żurawie wieżowe na stałe zaistaniły w panoramie Gdańska, gdzie używane są przy budowie statków. W Polsce sprzęty te mają wysokość mniej więcej od 30 do 50 m. Dlatego rozważając zatrudnienie na żurawiu należy mieć pewność o braku lęku wysokości. Praca ta wiąże się ze sporą odpowiedzialnością, żuraw jest zdolny do unoszenia ciężaru nawet do 80 000kg! Autor: żurawie do wynajęcia

Jeżeli martwi Cię monotonia przeprowadzanych na dźwigu operacji – nic bardziej mylnego. Zobacz oczami wyobraźni jak jednego dnia pracujesz przy budowaniu wieżowca, a następnego jest to np. dom. Praca ta z pewnością wymaga wielkiego skupienia.

dźwig na placu budowy

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com

Pod żadnym pozorem nie należy łamać reguł BHP, gdyż może zakończyć się to wypadkiem. Płaca na tym stanowisku wbrew przekonaniu nie są zbyt ogromne, jednakże wciąż nie prezentują się najtragiczniej. W szczególności w sytuacji gdybyś pragnął wyemigrować.

W jaki sposób uzyskać pozwolenie do sterowania dźwigów wieżowych

Ścieżką do uzyskania koniecznych pozwoleń jest zrobienie specjalnego szkolenia. Aby móc zrealizować kurs należy mieć skończony 18 rok życia. Ponad to wymagane jest najmniej wykształcenie podstawowe. Następnym wymaganiem jest brak przeciwwskazań zdrowotnych, poświadczony przez odpowiedniego lekarza. Szkolenie nie jest najtańsze, jednak prędko zwraca się po dostaniu zatrudnienia. Kurs obejmuje w sobie kilkadziesiąt godzin zajęć w praktyce i teorii. Na zakończenie kursu czeka Cię sprawdzian państwowy, który dogląda komisja UDT. Tak pzygotowany możesz zacząć niezwykle interesującą pracę jako operator. Już dzisiaj wyszukaj ośrodek szkoleniowy i zapisz się na szkolenie!