akcesoria AGD

W każdym sporym punkcie ze sprzętem elektronicznym występuje dział skupiający się wokół tzw. artykułów gospodarstwa domowego, znanych powszechnie pod skrótem AGD. Do tej grupy urządzeń należą wszystkie te sprzęty, które bardzo ułatwiają życie, albo tylko stanowią najważniejsze wyposażenie każdego domu.

Lodówka z serii Grand

Autor: Samsung Electronics Polska Sp. z
Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Do tego rodzaju przedmiotów zaliczane są przykładowo pralki, chłodziarki, kuchenki na gaz lub prąd czy zmywarki.

Zainteresował Cię omawiany wątek? Nie czekaj, tylko zobacz nowy wpis, który na pewno niezwykle Cię zafascynuje. Zobacz!

Do urządzeń AGD zalicza się też małe urządzenia – odkurzacze, miksery itp. Na rynku działa pewna liczba przedsiębiorstw, które specjalizują się w produkowaniu wyłącznie tych podstawowych elementów. Mimo różnic technologicznych w ich wytwarzaniu, firmy te produkują wszelkie odmiany urządzeń AGD oraz potrzebne akcesoria.

Kuchenka i chłodziarka

Można odnieść wrażenie, że chłodziarki czy kuchenki nie różnią się pomiędzy sobą a ich koszty nie są wysokie. Współczesne zakłady specjalizujące się w produkcji artykułów gospodarstwa domowego są w stanie wyprodukować nawet parę tysięcy lodówek dziennie. Różnica w jakości wykonania takiego sprzętu może być odczuwalna dla portfela – urządzenia na wyższym poziomie charakteryzuje na przykład mniejsze zużycie prądu elektrycznego.

Chłodnia

Autor: Bruce Guenter
Źródło: http://www.flickr.com

Przepisy Unii Europejskiej wymusiły na producentach takiego sprzętu umieszczanie szczegółowych danych o zużyciu prądu i innych istotnych wartości wszystkich urządzeń (jak przykładowo zużycie wody w sytuacji zmywarek). Za niedługi czas te standardy będą działały także w stosunku do odkurzaczy, gdzie firmy będą musiały podać m.in. czystość powietrza wydobywającego się z odkurzacza. Żeby to było jak najczystsze, potrzebne są dobre filtry i worki o odpowiednim kształcie.

Akcesoria do urządzeń

Każda firma ma w sprzedaży też akcesoria do własnych produktów – jak wymienione worki czy filtry do odkurzaczy, zapasowe półki do chłodziarek czy pozostałe podobne elementy. Działają również firmy wyspecjalizowane w wytwarzaniu samych tych dodatków – na przykład spółki produkujące środki chemiczne do zmywarek jak np. sól czy profesjonalne tabletki do zmywarek.

Ponadto sprzedaje się bardzo dużo części zamiennych do urządzeń – końcówki do odkurzaczy, zwijacze kabli czy silniki do pralek. Żeby odszukać lokalnego dystrybutora takiego produktów w okolicy, powinno się wyszukać w Internecie frazę zawierającą lokalizację, np. części agd w Gdańsku – na stronie north.pl (na stronie north.pl)na stronie Wyświetli się wówczas mapa z naniesionymi na nią wszystkimi punktami oferującymi takie produkty w danym mieście.