Piękne ogrody zimowe – co należy wiedzieć na ich temat?

Przy domach stawianych na większych posesjach znajdują się ogrody zimowe i altany. Innymi miejscami, na których można spędzać czas są.

oranżerie

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Przy stolikach i krzesełkach ogrodowych można odpoczywać w czasie letnich upałów zwłaszcza, jeżeli udaje się ustawiać je w cieniu drzew. Dość często w okolicach takich stolików stawiany jest również grill, na którym możemy upiec kiełbasę i rozmaite rodzaje mięsiwa. Wiele polskich rodzin w dalszym ciągu nie wyobraża sobie innego sposobu na zorganizowanie przyjacielskiego spotkania w czasie letnim, niż przy grillu. Jednakże pewną niedogodnością dotyczącą ustawień ogrodowych stolików jest fakt, że musimy je zabierać do domu z chwilą, gdy domownicy zobaczą nadchodzącą burzę, gdyż silnie wiejący wiatr mógłby tego typu stoliki z krzesłami niestety porwać. Stąd też spora część osób ogrodowe stoliki wystawia także na większe balkony, gdyż można można przy nich bez problemu posiedzieć, a w znacznie szybciej będzie można wstawić je do domu. Jednakże, nawet na takich balkonach, nie ma za bardzo jak posiedzieć podczas deszczu czy chłodniejszych dni. Z pomocą wówczas mogą przyjść oranżerie – .

W praktyce najrzadziej przy polskich domach stawia się altany. Takie altany mogą mieć zadaszenie i być stawiane na jakimś podwyższeniu tak, że należy pokonać kilka schodków aby do nich wejść. Altany mogą być także na tyle spore, że można na nich ustawić stolik z narożnikiem i krzesłami. Dlatego w czasie letnich upałów można posiedzieć na altanie całymi godzinami nie tylko w trakcie dnia, ale również nocą. Nawet zimą można wychodzić na wspomnianą altanę by patrzeć na padający śnieg, jednak altana nie jest przystosowana do tego, by przesiadywać na niej w czasie dużych mrozów. Z pomocą przychodzą tutaj ogrody zimowe. Stanowią one pewnego typu domowe (monitory aktywności) przybudówki, które są oszklone i mogą być ogrzewane wykorzystując ciepło słoneczne, choć można w nich instalować też domową instalację cieplną.

Zobacz też:

Tym sposobem oranżerie są ozdobną częścią domu, a równocześnie można w nich spędzać czas niezależnie od roku. Jest w nich miejsce na stół jadalny i meblościankę, krzesła i narożnik oraz telewizor i radio.