Powiększasz rodzinę? Rozważ kupno lokum na własność!

W dzisiejszych czasach dużo osób mających względnie unormowaną sytuację finansową, planuje nabycie własnego lokum, aby nie przekazywać ogromnych czynszów dla osób prywatnych. Poza tym na mieszkanie miejskie większość ludzi nie ma szans.

Niestety, koszty lokali są niezwykle spore, większość z nas musi wziąć na nie kredyt. Jak zacząć starać się o własny dom? Gdzie lepiej kupować? Powstają nowe mieszkania w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, ale czy nie słuszniej wybrać skromniejsze miasto?

Zasadniczą rzeczą o którą warto się zatroszczyć jest odpowiedni status finansowy, im znaczniejszy dochód będziemy posiadali razem z małżonkiem tym lepiej nasza sytuacja będzie rozpatrywana w banku. Poza tym, zakupu słuszniej dokonać przed narodzinami potomstwa, gdyż zaniżą nam one zdolność majątkową.

Gdy ten post zostanie przez Ciebie przeczytany, kliknij także na odmienny pomocny artykuł (https://procleaner.pl/sprzatanie-hal-produkcyjnych-budynkow-przemyslowych/), który zawiera tak samo wciągające treści.

Dodatkowo, wszelkie nasze jednorazowe przychody powinny być prawnie udokumentowane, na przykład jeżeli posiadamy własną działalność i obniżamy jej przychody z powodu opłacania niższych podatków, to raczej nie otrzymamy kredytu od banku. Dodatkowym wymaganiem od kilku lat jest posiadanie wkładu pieniężnego, minimalnie 10% wartości kredytu. Dlatego jeżeli śnią nam się nowe mieszkania w Poznaniu, trzeba zacisnąć pasa. Pamiętajmy jedynie, że ceny w starej kamienicy są znacznie skromniejsze, lokale te zazwyczaj mają ciekawą lokalizację, bliżej centrum.

Współczesne mieszkanie

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Oczywiście miejscem, w którym postanowimy nabyć mieszkanie, będzie to w którym mamy zatrudnienie. Jednak jeśli dopiero co zakładamy rodzinę, szukamy pracy w dobrym zawodzie i w przyszłości mamy w planach zakupić lokum, dobrze wybrać mniejsze miasto. W zależności od branży, płace wcale nie są tam mniejsze, a opłaty za metr kwadratowy są znacznie mniejsze, np, nowe mieszkania w Poznaniu są kilkakrotnie droższe niż w Ostrowie Wielkopolskim. Wiele ogłoszeń znajdziesz pod linkiem .

Czy nasz post zdaje się być interesujący? Masz ochotę zgłębić sporo informacji na podobny temat? Więc idź tu regeneracja kół poliuretanowych i przeglądnij następny wpis.

Z tego powodu czasem należy to przemyśleć, gdyż wiele osób, które przeniosło się do większego miasta na studia, wraca w rodzinne strony i ustatkowuje się. Może prowincja jest mniej ciekawym miejscem, jednak mając dzieci i tak zbyt wiele nie udzielamy się społecznie, a znajomych poznamy wszędzie, byleby tylko była praca.

Nabycie mieszkania to nie jest rurka z kremem. Należy zdecydować na początku, czy wolimy nowe mieszkania w Poznaniu, czy wiekowe w wałbrzyskiej czynszówce? Musimy posiadać duży dochód, lecz jeżeli wytypujemy tańszą alternatywę, automatycznie bank będzie mniej od nas oczekiwał.