Z czego pobudować garaż wolnostojący?

Ogólnie obraną regułą jest, iż garaż powinno się budować z materiałów, z których zbudowano budynek. Czasem możemy jednakże troszeczkę oszczędzić oraz zastosować imitację poniektórych surowców.
Ceramiczną dachówkę możesz czasem zastąpić odwzorowującą ją blachodachówką wykorzystując ów surowiec do pokrycia dachu garażu.

światło

Autor: Andrew Tarvin
Źródło: http://www.flickr.com
Odradza się jednakże takowe podejście wtenczas, jeżeli garaż ocieplany sytuuje się w linii ogrodzenia przed albo równolegle z frontem budynku. Możemy także zastosować troszeczkę tańszy tynk zewnętrzny do pokrycia fasady garażu, lecz powinniśmy zwrócić uwagę, czy on będzie pasował do fasady domku. Chcąc skorzystać z garażu komfortowo, nie można rezygnować ze starannej cieplnej izolacji jego murów.
Budowa garażu standardową metodą wiąże się zawsze z niezbędnością zatrudnienia geodety, architekta a także przebrnięcia przez procedury administracyjne zmierzające do otrzymania zezwolenia na budowę. Tymczasem garaż z blachy o powierzchni nie przewyższającej 35 m2 można zbudować na zgłoszenie obchodząc czasochłonne postępowania urzędowe. Garaż drewniany to także nie małe koszta, mniej więcej 2 razy wyższe aniżeli w przypadku garażu z blachy, jak też znacząco dłuższy termin realizacji.

Wciąż zajmuje Cię ów wątek? Kliknij w podany link i tam mamy autorska strona internetowa (http://www.lampytanie.pl/1912-zyrandole), gdzie odkryjesz ekstra wiadomości.

Od niedawna pojawiły się w sprzedaży akrylowe blachy odwzorowujące drewno. Jest to po obmalowana ocynkowana blacha, na której nadrukowano strukturę drzewa. Dziś mamy w ofercie dwa typy drewnopodobnych blach w kolorze złocisty dąb jak też głęboki orzech.

Garaże zrobione z drewnopodobnej blachy prezentują się jak garaże drewniane. Do tego wykorzystanie nitów pomalowanych w kolorze dostosowanym do blachy oraz wykonanie narożnych okuć zupełnie maskuje blaszak, jaki imituje zrobiony z drewna garaż.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,