Jak wyremontować łazienkę? O jakiego typu kwestiach szczególnie musimy pamiętać?

Odnowienie łazienki nie jest tylko dziedziną wyboru właściwych płytek. W tym momencie trzeba sobie odpowiedzieć na dużą liczbę ważnych zagadnień. Przede wszystkim istotne jest, w jakim miejscu ułożyć izolację przeciwwilgociową, czy kupować brodzik, w jaki sposób rozmieścić światło w łazience albo stelaże podtynkowe to najlepszy wybór? Do tego należy zaliczyć inne kwestie, czyli czym i jak wykończyć ściany w łazience, czy dobrze zainwestować w ścianki prysznicowe i jakie mamy możliwości, jeśli mamy małą łazienkę?

Najlepiej odpowiedzieć choćby na kilka tak zadanych pytań. Zacznijmy od izolacji przeciwwilgociowej, w którym miejscu warto ją układać? Odpowiedź jest dość logiczna, gdyż w każdym miejscu narażonym na bezpośredni kontakt z wodą. Przy umywalce izolacja musi zaczynać się od podłogi, ażeby sięgać około pięćdziesięciu centymetrów ponad baterię umywalkową, a także na boki poza jej krawędzie.

Masz chęć poznać inne tak samo pomocne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj narożniki tekturowe producent, a z pewnością nie odczujesz zawodu.

Wokół kabiny prysznicowej zabezpieczenie ścian powinno sięgać co najmniej dwadzieścia centymetrów ponad miejsce zamocowania słuchawki prysznicowej. [

Panel czy kolumna prysznicowa?

Autor: Kuchinox
Źródło: Kuchinox

]Najkorzystniej jednakowoż wykonać je do samego sufitu. Po boku zaś izolacja powinna wystawać poza kabinę w okolicach pięćdziesięciu centymetrów. W wielu łazienkach natrafimy na ograniczenia, dość powszechnym jest brak miejsca na brodzik. Co więc zrobić, żeby nie go kupować? Można odpowiednio wyprofilować podłogę, żeby zainstalować tam odpływ, lecz najpierw musimy sprawdzić czy tego typu rozwiązanie faktycznie będzie najkorzystniejsze. Pamiętajmy bowiem, iż w każdym natrysku oprócz izolacji podłogi musi być wykonana izolacja ścian.

kabina prysznicowa

Autor: Profundo PR
Źródło: Profundo PR
Gotowy “brodzik bez brodzika”, po uwzględnieniu wszystkich warstw zajmujących dwanaście-piętnaście centymetrów, nie powinno wystawać ponad poziom podłogi. Jak strop ma grubość około piętnastu centymetrów, to należy liczyć się z tym, że podłączenie odpływu od niego do pionu kanalizacyjnego będzie miało miejsce w pomieszczeniu poniżej. Jeśli jest bardziej gruby, odpływ może się zmieścić w warstwach podłogi, lecz konstruktor musi zadecydować, czy zagłębienie na kanalizacyjne podejście nie będzie zbyt osłabiać konstrukcji stropu.

Niesamowicie ciekawy tekst, prawda? Zobacz również inne wpisy, ponieważ tam oryginalna publikacja (http://www.malesapd.pl/?url=oferta/bratex) jest równie wciągająca i pochłonie Cię w całości.

Dobrze o tym są to jedne z wielkiej ilości problemów w dziedzinie remontowania łazienki to jednakże bardzo istotne.