Bramy garażowe – jakie rozwiązania są obecnie oferowane na rynku i na jakie bramy faktycznie warto jest się zdecydować?

Budowa domu to bardzo poważne przedsięwzięcie i jedna z najważniejszych inwestycji w życiu statystycznego mieszkańca Polski, tym samym wszystkie kwestie warto bardzo dokładnie przemyśleć, poznać warte uwagi rozwiązania i dopiero na podstawie pozyskanej wiedzy podejmować decyzję.

garaże

Autor: www.wawsystem.pl
Źródło: www.wawsystem.pl
Obecnie większość projektów domów, które wyróżniają się dużą popularnością wśród inwestorów posiada wkomponowany w bryłę nieruchomości garaż. Z tego powodu, niezbędny jest zakup odpowiedniej bramy garażowej. Na szczęście, ich asortyment na nowoczesnym rynku jest na tyle szeroki, że niezależnie od posiadanych oczekiwań z pewnością będzie się w stanie odszukać satysfakcjonujący artykuł. Co najważniejsze, dobrze jest określić posiadany budżet, który będzie się w stanie na ten cel przeznaczyć. W czasie budowy domu drobiazgowe planowanie ponoszonych wydatków i unikanie nieprzewidzianych sytuacji ma priorytetowe znaczenie. Dodatkowo, wybierając bramy – zajrzyj koniecznie – garażowe na względzie należy mieć także rodzaj posiadanego garażu. Na przykład, najbardziej popularnym rozwiązaniem są bramy skrzydłowe, które mogą mieć jedno lub dwa skrzydła.

Trzeba jednak pamiętać, że stosowanie tego rodzaju bram będzie potrzebowało posiadania stosownej ilości miejsca na podjeździe, jako że skrzydła otwierają się na zewnątrz. Bramy uchylne z kolei znakomicie sprawdzą się w przypadku tych garaży, które mieszczą tylko jeden samochód. Są łatwe w zastosowaniu oraz nie zajmują większej ilości miejsca. Osoby, które mają niewielki pojazd bądź których garaże są umieszczane bezpośrednio przy ulicy muszą zastanowić się nad wykorzystaniem bram segmentowych. Segmenty, z których brama jest zbudowana, nie otwierają się na zewnątrz. Wręcz przeciwnie, z reguły są one unoszone natychmiast do sufitu garażu. Alternatywą dla tego rodzaju bram są bramy rolowane.

drzwi do garażu

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Planując zastosowanie bramy garażowej (znajdź na trzeba w dodatku przemyśleć rozwiązanie, którym są bramy wyposażone w system sterowania. Dzięki temu właściciel może je otwierać i zamykać specjalnym pilotem, bez potrzeby wychodzenia z samochodu. Jest to rzeczywiście bardzo duża wygoda, zwłaszcza kiedy pada deszcz albo śnieg. Oczywiście, takie systemy są droższe niż normalne bramy obsługiwane manualnie, jednakowoż jeżeli już planuje się konkretne rozwiązania warto zadbać o to, żeby spełniały one posiadane oczekiwania.