W jaki sposób sprawnie zorganizować przeprowadzkę biura?

Przeprowadzka biura zazwyczaj jest niezwykle męcząca i pracochłonna zarówno dla właściciela, jak też pracowników firmy. Jeszcze przed rozpoczęciem transportowania poszczególnych mebli i sprzętów trzeba dopilnować mnóstwo istotnych kwestii (chodzi m.in. o poinformowanie klientów o zmianie adresu, przygotowanie poszczególnych dokumentów itp. – to jedynie kilka z wielu ważnych kwestii, o jakich należy pamiętać w takich sytuacjach).

biuro

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Najlepiej jest wynająć specjalną firmę, której specjalnością są przeprowadzki biur – zainteresowanych odsyłam. Jest to zdecydowanie najszybsze i bezproblemowe rozwiązanie, jakie nie zdezorganizuje zbytnio pracy w firmie. W początkowej fazie musimy także ustalić najlepszy termin całego przedsięwzięcia. Najlepiej jeśli jest to dzień wolny od pracy biura, np. weekend.

Właściciel lub menadżer powinien wskazać osoby odpowiedzialne za kontrolę nad sprawnym przebiegiem przeprowadzki. Dobrze, by każdy wyznaczony pracownik miał konkretne zadania, na przykład pakowanie istotnych dokumentów. Bardzo pomocny może okazać się także szczegółowo przygotowany plan przeprowadzki. Warto tutaj uwzględnić nie tylko szczegóły samej przeprowadzki, ale również przewidzieć możliwe komplikacje.

Musimy na początku odpowiednio zapoznać się z układem pomieszczeń w nowym biurze i pomyśleć nad rozmieszczeniem poszczególnych stanowisk pracy. Wbrew pozorom przeprowadzki mogą stanowić jedyną okazję do dokonania gruntownych porządków. Możemy m.in. posegregować firmowe rzeczy czy też pozbyć się już nieużywanych sprzętów.

biuro

Źródło: macafconsultancy.com

Należy również odpowiednio zabezpieczyć wartościowe rzeczy przed różnymi uszkodzeniami.

Kiedy nastąpi przewóz mebli, musimy mieć już spakowane poszczególne przedmioty, dokumenty czy urządzenia, które później będziemy mogli rozmieścić w nowym biurze – tutaj.

Nie ma co czekać – jeżeli omawiany artykuł Cię zafrasował, kliknij ponadto tutaj i sprawdź też inne tego typu opracowanie (http://www.paudio.pl/pl/dom-wypoczynkowy-perla-baltyku/)!

Na szczęście zazwyczaj firmy specjalizujące się w przeprowadzkach posiadają w swojej ofercie kompleksowe działania. Należy jednak wiedzieć, iż bardzo dużo rzeczy trzeba będzie wykonać samodzielnie. W tym przypadku chodzi w głównym stopniu o istotne dokumenty firmowe, jakie nie powinny trafić w nieodpowiednie ręce, zatem należy zająć się nimi samodzielnie. Ale dobra organizacja sprawi, że przeprowadzka do nowego miejsca nie będzie wcale taka straszna jak to się wydaje.

.