Jak bezpieczne zakupić nowe mieszkanie? Na co zwrócić uwagę? Co jest w tej dziedzinie najważniejsze?

Jak planujemy nabyć mieszkanie to na pewno trzeba pamiętać o wielu niezbędnych kwestiach, dzięki jakim uda nam się je kupić bez żadnych komplikacji. Zwłaszcza odnosi się to do takich okoliczności, jak pragniemy kupić mieszkanie, jakie jest jeszcze budowane. Nim podpiszemy umowę z deweloperem warto dowiedzieć się o najistotniejszych kwestiach.

malowidło - dom

Autor: Alejandro
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością powinniśmy pamiętać, że jak powierzamy pieniądze firmie deweloperskiej to troszkę ryzykujemy. Musimy więc liczyć się z tym, iż firma zbankrutuje, a my stracimy oszczędności, które włożymy w wybudowanie naszego domu. Na pewno w jeszcze mniej komfortowej sytuacji są osoby, które wezmą na nią kredyt, bo z mieszkania nic nie będzie, a do spłacenia pozostanie znaczący dług. Więc nowe mieszkania są zdecydowanie zachęcające i to nie dziwi, lecz kupować należy z głową i w takiej sytuacji nie ma żadnych wątpliwości- sprawdź .

fotka - dom

Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście jednakowoż bankructwa w branży deweloperskiej nie są jakieś bardzo częste, to raczej niechlubne przypadki, o jakich mówi się dość sporo w mediach. Z tego względu też może stworzyć się fałszywy obraz, jakby zawsze miało coś się stać. Jednakże takiego ryzyka nie powinniśmy wykluczyć i zawsze powinniśmy być uważni, szczególnie, iż sprzedaż mieszkań w tym segmencie rynku jest dosyć popularna- sprzedaż mieszkań na osiedlu Nasz Gaj. Z pewnością ryzyko stracenia wpłaconych za mieszkanie pieniędzy jesteśmy w stanie zmniejszyć, gdyż od jakiegoś czasu obowiązują przepisy, które chronią nabywcę lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego. Takie przepisy zobowiązują deweloperów do założenia w banku rachunku powierniczego, na który powinny trafiać pieniądze każdego który nabywa mieszkanie waryński mieszkania od dewelopera gdańsk jeszcze w czasie budowy.Jak planujemy mieć spokój najlepiej odnaleźć inwestycję z rachunkiem zamkniętym.

Te ciekawe wiadomości posiadają swą kontynuację. Masz ochotę się z nią zapoznać? Więc idź do strony zarządzanie nieruchomościami wrocław i tam ciesz się frapującymi wątkami.

Po wpłacone przez nas oszczędności deweloper sięgnie dopiero wtedy, jak już będzie ustalony akt notarialny jaki przenosi na nas własność mieszkania. To właściwie znaczy, iż deweloper musiałby finansować budowę samodzielnie albo przy pomocy kredytu. Może być jednakże też tak, iż rachunek będzie otwarty, nie zamknięty. W tej sytuacji bank wypłaci deweloperowi zgromadzone na nim pieniądze, jak roboty idą do przodu. Niestety, tego rodzaju rachunek nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa, więc lepiej wybierać dewelopera, który zapewnia rachunek zamknięty.