W jaki sposób dobrać drzwi wejściowe?

Kupując drzwi zewnętrzne powinniśmy kierować uwagę na wszelkie czynniki, które komponują się tak na ich funkcjonalność, bezpieczeństwo i design, jak też wieloletnią trwałość.

drzwi-antywłamaniowe

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com

Rozmiar. Pamiętajmy o tym, że drzwi zewnętrzne trzeba przede wszystkim dobrać do luk w murze zaplanowanych przez projektanta oraz zrealizowanych przez murarzy. Warto wiedzieć, że drzwi oferowane w rozmiarach typowych są tańsze od drzwi o rozmiarach nietypowych. W budownictwie jednorodzinnym znakomicie sprawdzają się drzwi (zweryfikuj te opinie) o typowej szerokości 90 cm – mieszczą się w nich nieomal wszelkie obiekty oraz meble, które mamy zamiar wnieść do budynku albo mieszkania. Szersze drzwi będą o wiele cięższe – poza większą ceną trzeba zatem pamiętać również o tym, że szybciej eksploatować się będą ich klamki, okucia lub zawiasy, wymagają także o wiele częstszej regulacji. Jeżeli idzie o drzwi zewnętrzne Wrocław , Warszawa oraz Kraków to miasta, w których z całą pewnością nie będziemy mieć problemu z ich kupnem.

Przy wyborze jak też zamawianiu drzwi – przejdź do oferty – zewnętrznych za każdym razem warto korzystać z usług sprzedawców a także grup montażowych, obejmujących pomiar otworów w murze, doradztwo przy wyborze, a również profesjonalny montaż oraz odpowiedzialność za całość robót w tym obszarze.

Bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne to stróż domowego azylu, kiedy zatem już wybierzemy ich wymiar, zwróćmy uwagę na składniki wyposażenia, przesądzające o poziomie bezpieczeństwa. Drzwi wejściowe muszą posiadać odpowiednio odporną konstrukcję a także zabezpieczenia antywłamaniowe. Jeśli chodzi o drzwi antywłamaniowe Wrocław , Kraków oraz Warszawa to miasta, w których sklepach kupimy drzwi mające m.in. bolce antywyważeniowe bądź wręg antywyważeniowy, niezawodnie zabezpieczający drzwi . Kwestią najistotniejszą będą jednak w tymże obszarze zamki a także blachy instalowane w ościeżnicy – powinny stanowić układ na tyle niezawodny, żeby uniemożliwić wyłamanie drzwi.

Konstrukcja i wykończenie. Jeżeli chodzi o drzwi drewniane Wrocław , Warszawa i Poznań są to miasta, w jakich marketach odszukamy dużą ich ofertę. Podstawowe materiały konstrukcyjne w drewnianych drzwiach to ramiaki. Najodpowiedniej, gdy są one klejone, co zapobiega wypaczaniu oraz wzmacnia odporność całości. Uzupełnieniem będą fragmenty zewnętrzne, zatem płyciny – w drzwiach zewnętrznych muszą być one wodoodporne, wykonane na przykład z odpowiedniej jakości sklejki.