Co studiować, aby pracować w branży budowlanej

Wiele osób marzy o studiowaniu na uczelni wyższej na kierunku architektonicznym. Projektowanie budynków lub wnętrz zdaje się być niezwykle interesującym i rozwijającym zawodem. Studia architektoniczne cieszą się niesłabnącą popularnością.

plan budowy

Kierunek architektura i urbanistyka występuje na politechnikach. Architekturę wnętrz natomiast w większej części miejscowości można studiować na uczelniach artystycznych. Żeby zostać studentem kierunku architektura, trzeba spełnić szereg warunków. Wbrew opinii niektórych osób, nie jest to kierunek prostu. Na każdy z typów architektury oczekiwana jest umiejętność rysowania. O popycie na kursy o tym charakterze może świadczyć wysoka częstotliwość wyszukiwania haseł typu „kursy rysunku w Krakowie”.

Architektura na ASP

Akademie Sztuk Pięknych, jak już zostało nadmienione, w większości przypadków udostępniają studia na kierunku architektura wnętrz. Wymagania, które należy spełnić są odmienne niż na politechnikę. Należy oczywiście posiadać umiejętność rysowania, będzie to jednak rysunek o charakterze bardziej artystycznym niż w przypadku rekrutacji na uczelnie techniczne. W porównaniu do uczelni technicznych dużo mniejszy nacisk kładziony jest na przedmioty ścisłe, a większy – na humanistyczne i historię sztuki. Architektura wnętrza ASP jest więc skierowana do kandydatów, którzy umieją dobrze rysować, a przy tym na przykład mają problemy z matematyką i innymi przedmiotami ścisłymi.

Architektura na uczelni technicznej

Politechniki najczęściej prowadzą kierunek o nazwie architektura i urbanistyka. Jest to tryb trzyipółletni, po którym otrzymuje się stopień inżyniera. Następnie można zapisać się na studia magisterskie. Architektura na uczelni technicznej to kierunek, gdzie duży nacisk kładziony jest na przedmioty ścisłe i techniczne. Z tego powodu duża część studentów po krótkim czasie zmienia kierunek studiów. Umiejętność rysowania również jest bardzo istotna, jednak jest to rysunek trochę innego rodzaju niż na uczelniach artystycznych. Powinien on mieć charakter techniczny, walory artystyczne są tutaj na dalszym planie, będzie to przydatne do tworzenia projektów jak .

Czy masz ochotę przeglądnąć na kolejnej stronie nasz najnowszy wpis? Sądzimy, że tak. Więc zapraszamy do kliknięcia.

Także w tym przypadku kursy rysunku mogą okazać się pomocne. To przydaje się też w późniejszym czasie np. gdy w pracy architekt używa programy do projektowania wnętrz.sprawdź serwis farba tablicowa kolorowa farba tablicowa kolorowaNależy również pamiętać o tym, że po ukończeniu studiów trzeba odbyć dodatkowo szereg szkoleń, by można było zacząć pracę w zawodzie.