Chcesz zaangażować nowego podwładnego? Zobacz jakie posiadasz alternarywy

Jeżeli masz swoją korporację, zapewne nieraz przyszło ci zatrudnić kogoś u siebie. Bowiem ciężko jest osobiście wykonywać wszelkie zadania, dlatego też korzystamy niekiedy z pomocy ludzi postronnych. W rozróżnieniu od tego, jakiego typu funkcję ma pełnić nasz nowy podwładny oraz od tego, jak intensywnie w tygodniu będzie nam on potrzebny, innego typu formę umowy należy mu zaproponować.

Dlatego

umowa o pracę

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu

warto uprzednio dowiedzieć się, jakie posiadasz alternatywy, bowiem lepiej w tej kwestii nie popełnić najmniejszego błędu.Najbardziej intratną formą zatrudnienia dla pracownika jest bez wątpienia umowa o pracę Wzór na nią odszukamy w każdym miejscu w sieci online – https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wzor-umowa-o-prace-z-omowieniemodzaju zobowiązania? Otóż zanim komuś zaproponujesz tego rodzaju ofertę, warto żebyś wiedział, z czym to się wiąże. Otóż, jeśli zapewnisz komuś etat u siebie w firmie, jednocześnie zobowiązujesz się do pokrywania wszelkich składek za tą osobę. A co za tym idzie, w praktyce, w przypadku choroby pracownika, ma on prawo udać się na zwolnienie lekarskie, które będzie płatne (w zależności od części etatu). Sporo z tych pieniędzy będziesz wypłacać ze swojej kiesy. Poza tym, w momencie kiedy twoja podwładna zajdzie w ciąże, będzie jej zagwarantowany urlop macierzyński, a umowa o pracę wzór przedstawia taki, że nie możemy zwolnić tej osoby i zatrudnić kolejnej na jej miejsce. Mniej inwazyjną dla pracodawcy formą angażu, będzie zapewne umowa cywilno prawna. Może ona widnieć pod postacią umowy zlecenia lub kontraktu. W tym wypadku, pracownika twojego nie

dokumenty

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

zabezpiecza kodeks pracy, a wyłącznie ten cywilny. Nie przysługuje mu płatny urlop, macierzyński, chorobowy oraz żaden inny.

Oczywiście, może on się wybrać na wakacje, lecz nikt mu za to nie zapłaci. Mało tego, dodatkowo jeśli będziemy zatrudniać osobę ze statusem ucznia, umowa cywilno prawna (sprawdź: wFirma) pozwala nam nie opłacać w jego imieniu składek wFirmaalnych ani chorobowych. Jednak zanim podpiszemy dowolny typ umowy z naszym przyszłym pracownikiem, warto zastanowić się, jakiego typu funkcje będzie on spełniać w naszej kompanii. Gdyż jeśli będzie on odpowiedzialny za istotne sprawy formalne, lepiej zatrudnić go na etat, bowiem w ten sposób połączymy go z firmą. Zanim nawiążesz współprace z osobą trzecią i podpisana zostanie z nią umowa cywilno prawna, warto przemyśleć, która forma zatrudnienia w tym wypadku będzie najlepsza. Bowiem pracownik, który nie będzie czuł się pewnie w pracy, może niewłaściwie ją wykonywać, a na niektórych funkcjach będzie to dla nas nierentowne.