Bramy jako bilet wizytowy Twojej posesji

Praktyczny i pewny wjazd na posesję jest zależny od wielkości drogi, również minimalnego promienia skrętu pojazdu. Wybór typu bramy wjazdowej nie zawsze podyktowany jest słabościami właściciela. Czasami ukształtowanie działki dyktuje konkretne wyjścia.

rama do terenu posiadłości

Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Bramy Toruń są wizytówką posiadłości i powinny być dostosowane do jej charakteru. Winna być dopasowana do znajdujących się na działce budowli, lub sposobu ich wykończenia. W przypadku obszernych działek wybór właściwej bramy wjazdowej nie stanowi kłopotu.

Jeżeli omawiany temat Cię fascynuje i szukasz więcej informacji, to pod tym hiperłączem znajdziesz ich bardzo dużo – będą one zbliżone tematycznie, ale tak samo ciekawe.

Gdy jednak nasza parcela jest wąska, okazuje się często, że nie mamy zbyt wielkiego wyboru. W takim wypadku powinno się umiejscowić bramę skrzydłową . Bramy rozwieralne mogą posiadać jedno, albo dwa ramiona osadzone do słupków posadowionych na fundamencie. Słupki mogą być metalowe, murowane, lub z betonu. Do nich mocuje się przeguby, na jakich zawiesza się skrzydła bramy. Brama jednoskrzydłowa sprawdzi się, gdy podjazd jest długi. Wadą owego podejścia jest ogromne i ciężkie skrzydło, które rozwierane ręcznie jest w stanie przysparzać trudności. W bramach dwuskrzydłowych każde ze skrzydeł ma możliwość mieć około 3 m szerokości. Bramy owe są zaopatrzone w rygiel blokujący, jaki zabezpiecza skrzydła przed przypadkowym otworzeniem – .

brama wjazdowa

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Odmiennym rozstrzygnięciem będą bramy przesuwne. Komponują się one najczęściej z jednego skrzydła, które przesuwa się na długości płotu po jego wewnętrznej stronie. Po otwarciu nie zajmują więc miejsca na podjeździe. Takie bramy Toruń wymagają montowania ponadplanowych słupków, jakie dostarcza producent. Montuje się je z tyłu, za słupami ogrodzenia, po wcześniejszym przygotowaniu posad. Właściciele płytkich parceli, jakim zależy na jak najniższych kosztach inwestycyjnych, winni zdecydować się na nabycie bramy szynowej. Jej skrzydło przesuwa się na wałkach, po szynie umieszczonej w powłoce powierzchni na fundamencie. Na słupku wiodącym zamontowana jest nieduża prowadnica podtrzymująca bramę we właściwej pozycji i zapewniająca jej płynny ruch. Z kolei bramy samonośne są o wiele kosztowniejsze aniżeli ich szynowe odpowiedniki, jednakże ich budowa sprawia, że są również mniej zawodne i mniej problematyczne w użyciu. Skrzydło bramy samonośnej porusza się tuż nad powierzchnią wjazdu.