Pragniesz mieć elegancki salon? Poznaj angielski styl!

Z pewnością wielu z nas kojarzy z brytyjskich seriali staroświeckie, wygodne wnętrza domów. Tapeta w róże, jasna boazeria, okna w stylu angielskim. W dobie dzisiejszego rozwoju technicznego, tego typu wyposażenie jest bez wątpienia niezwykle atrakcyjne, ludzie tęsknią za prostotą zamierzchłych czasów, kojarzy nam się ona z ciepłem domowego ogniska.

Lecz jak zaadaptować swoje pomieszczenie, żeby przede wszystkim było ciekawe i niezbyt kwieciste? Jakie rozwiązania najlepiej zastosować? Czy drzwi angielskie to odpowiedni pomysły? Sprawdź – balkonowe drzwi angielskie.
Jeśli lubimy wzorzyste tapety w jasnych barwach, jak najbardziej powinniśmy je zastosować, lecz nie koniecznie na całej powierzchni. Można pomalować powierzchnie na biało lub niezwykle jasny, pastelowy kolor, a wyłącznie jedną ścianę, na przykład obok okna w stylu angielskim, zakryć tapetą. Wtenczas nasze pomieszczenie będzie posiadało znacznie lżejszy wyraz. Jeżeli pragniemy mieć w pokoju trochę zabytkowych mebli, jest to bardzo dobry koncept, lecz nie przesadzajmy z ich ilością. Gdyż jeśli każdy przedmiot będzie wiekowy, zmienimy nasze pomieszczenie w antykwariat. Wystarczy jedna, elegancka komoda dębowa, która w zestawieniu ze szklanym, nowatorskim stołem zrobi prawdziwą furorę. Dobrze w tym przypadku pomalować drzwi angielskie i boazerie na biało, pokój będzie mocniej nasłoneczniony.
Jednak jeśli postanowimy urządzić w ten sposób dom, czy potrzebujemy na to fortuny? Nie do końca. Oczywiście, jeśli zamarzą nam się okna w stylu angielskim będzie to spory koszt, jednak same dodatki są dość tanie, zobacz

drzwi do domu

Autor: Paul Flint & Company
Źródło: http://www.flickr.com

: sprawdź okna w stylu angielskim.

Tapetę, szczególnie taki mały skrawek, zakupimy za kilkanaście złotych, najatrakcyjniejsze oferty znajdziemy w internecie. Jeśli chodzi o kanapę do salonu – możemy jakąkolwiek posiadaną już oprawić na nowo w kwieciste motywy. Materiał będzie nas kosztował kilkadziesiąt złotych a tapicer kilkaset – i tak o wiele mniej niż nowy mebel. Z zabytkowymi elementami bywa różnie – jeżeli masz oko i umiesz rozpoznać wartościowy przedmiot w zniszczonym meblu, możesz już za sto złotych zakupić ciekawą komodę, wymagać jednak ona będzie od ciebie odnowienia. To także są nieznaczne koszty a efekt gwarantowany. Jeśli wykażemy troszkę pomysłowości, można z nudnego pomieszczenia utworzyć interesującą aranżację.

Czy posiadasz pytania odnośnie do opisywanej problematyki? Jeśli tak, to wejdź tutaj i poznaj informacje na to zagadnienie – z pewnością będą one bardzo ciekawe.

Drzwi angielskie, wzorzysta ściana, białe boazerie – to wszystko pozwoli nam nadać naszemu salonowi brytyjski szyk, niczym ze starych, angielskich filmów.