Kilka podstawowych informacji na temat tego, jak wygląda obecnie mieszkaniowy rynek w Warszawie.

Warszawa od wielu lat uważana jest za najdroższe miejsce w Polsce jeżeli chodzi o rynek mieszkaniowy, będzie to dotyczyć i rynku wtórnego i pierwotnego. Ocenia się, że różnica między rynkiem stołecznym a innymi największymi miejscowościami wynieść może nawet kilkaset złotych, a w stosunku do mniejszych miast różnica będzie jeszcze większa.

Nowoczesne mieszkanie

Źródło: pixabay.com
Rzecz jasna warszawski rynek jest dość różnorodny i występuje na nim spora rozpiętość cenowa, lecz i tak średnia będzie wychodzić dużo większa niż w reszcie kraju. W przypadku mieszkań używanych najwyższe ceny występują przy mieszkaniach zlokalizowanych w centrum, w budynkach sprzed roku 1960, oraz przy lokalach nowych, po roku 2000.

Kliknij w link i przenieś się na witrynę autora (https://convi.pl/klejenie-na-zimno/). Tam znajdziesz dużo rzetelnych wiadomości na podany tutaj interesujący temat.

W ich przypadku liczyć się trzeba z cenami na poziomie prawie ośmiu tysięcy, a trafiają się również oferty pięćdziesiąt procent większe. Jeżeli chodzi o najdroższe lokalizacje, to tu od dawna panują historyczne, starsze dzielnice, na przykład w Śródmieściu średni pułap cen mieszkań z rynku wtórnego wynosi blisko dziesięć tysięcy.

Analogicznie sytuacja wygląda jeśli chodzi o mieszkania nowe, także najwyższe ceny notowane są właśnie w rejonie centrum. Będzie się to brało z tego, że z powodu małej ilości miejsca nie budowano tam zbyt dużej liczby lokali, więc i ich ilość na rynku wtórnym nie jest jakaś wielka, a to w dużym stopniu winduje ceny.

Upewnij się, że ta wskazówka z witryny nie umknie Twojej uwadze, ponieważ przedstawia konkretnie tego typu problematykę, co tekst, który właśnie w teraz czytasz.

W pozostałych rejonach ceny są mocno zróżnicowane. Ich wysokość będzie zależała nie tylko od położenia, lecz również od wieku bloku i infrastruktury w okolicy. Zwyczajowo najmniejsze ceny mają mieszkania z lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, postawione w technologii wielkiej płyty i położone gdzieś na peryferiach. Z kolei mieszkania na sprzedaż Bemowo utrzymują stosunkowo wysoki poziom cen, zapewne z tej przyczyny, że ta właśnie dzielnica w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością pośród klientów. Ciekawe oferty znajdziesz tutaj: . Tak czy inaczej akurat w Warszawie jest co wybierać, tak więc jeżeli ktoś planuje zakup lokalu mieszkalnego w tym mieście, to raczej bez żadnego problemu powinien trafić na coś właściwego.