Najpopularniejsze surowce termoizolacyjne

Zanim zabierzesz się za ocieplenie budynku poznaj najbardziej znane termoizolacyjne materiały. Sprawdź, w którym przypadku lepsza będzie wełna mineralna, natomiast w jakich przypadkach styropian.

Od czego zacząć ocieplanie domu? Z pewnością od doboru należytego materiału. Szklana lub skalna wełna ma znakomitą izolacyjność termiczną, jest także paroprzepuszczalna a także niezwykle sprężysta. Nie straszny jej płomień ani żadne chemikalia. Dosyć dobrze absorbuje brzmienia. Dzięki temu zrobione z niej docieplenie spełnia także funkcję akustycznej izolacji.
dokumenty
ocieplanie

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Styropian zaś będzie bardzo wytrzymały na działanie poniektórych rozcieńczalników organicznych, jakie istnieją w wielu masach hydroizolacyjnych jak też spoiwach bitumicznych. Ze styropianu wytwarzane są przeważnie płyty zwykłe, lecz także laminowane (przykładowo papą) i laminowane papą maty. Sprzedawany jest też szczególny styropian do umieszczania między krokwiami dachu – nacinany, ażeby otrzymać wymaganą sprężystość – i styropianowy granulat do sfabrykowania nadmuchowej izolacji albo naprawa DPF Wrocław mieszania z różnymi zaprawami. Istnieją też akustyczne styropiany, służące do wyciszania sufitów – jak też o obniżonej chłonności – służące do odizolowania podziemnych części domków. Polistyren ekstrudowany XPS będzie dużo twardszy od styropianu jak też ma troszeczkę wyższe niż on własności ciepłochronne. Przewyższa go niestety też ceną. Tak samo jak styropian, nie będzie on odporny na rozpuszczalniki organiczne umieszczone w poniektórych spoiwach a także masach hydroizolacyjnych.

Fabrykuje się z niego tafle o fazowanych krawędziach, do łączenia na pióro jak też wpust czy też „na zakładkę”. Pewne z nich posiadają szorstką czy też wyciskaną nawierzchnię, ażeby odpowiedniej trzymał się na nich gips bądź hydroizolacyjne materiały.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,