Przeróżne dobre materiały mające zastosowanie konstrukcyjne

Asortyment materiałów o charakterze konstrukcyjnym jest dzisiaj niezwykle duży. Pojawiają się również nieustannie nowe, które charakteryzują się określonymi właściwościami. Wybór materiałów o charakterze konstrukcyjnym jest aktualnie bardzo duży. Wśród nowoczesnych materiałów konstrukcyjnych wymienić należy materiał PEEK.

cement

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
Ceniony materiał – http://iltex.pl/ PEEK jest materiałem naprawdę odpornym na działanie najróżniejszych czynników chemicznych, charakteryzuje się również wielką odpornością na bardzo wysokie temperatury. Jest materiałem, który można poddawać różnym procesom sterylizacji. (profesjonalne drukarki 3d) Dzięki temu, że może być sterylizowany przeróżnymi metodami bardzo chętnie sięga po niego przemysł spożywczy, a artykuły z niego zrobione są używane w licznych laboratoriach położonych na całym świecie. Materiały PEEK używane są nie tylko w przemyśle spożywczym, ale także farmaceutycznym i maszynowym. Z tego materiału powstają dzisiaj nowoczesne maszyny wykorzystywane przez przemysł tekstylny, maszyny wykorzystywane do diagnostyki medycznej. Wśród materiałów PEEK wskazać należy kilka podstawowych rodzajów. Każdy z nich cechuje się odrobinę innymi właściwościami .

budowa

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród odmian materiału PEEK wyróżniany jest na chwilę obecną mający barwę beżową materiał PEEK podstawowy. W tym podstawowym materiale PEEK nie ma żadnych innych domieszek. W kolorze szarym znajduje się materiał, do którego zostały dodane włókna szklane. Oba te elementarne typy materiałów PEEK cechują się naprawdę wysoką izolacyjnością elektryczną. Następny rodzaj ma kolor czarny. Jest to efektem dodatku węgla.

Sprawdź ten użyteczny wpis – prezentuje on podobną tematykę i z pewnością też Cię zaintryguje. Nie czekaj więc i kliknij tutaj.

Ostatni rodzaj, także w czarnym kolorze, to materiał z dodatkiem zarówno węgla, jak i grafitu. Wymienione rodzaje materiałów PEEK są nie tylko naprawdę odporne na działanie wysokich temperatur, ale również na szkodliwe promieniowanie UV. Niektóre typy materiałów PEEK mogą być stosowane do robienia opakowań dla produktów spożywczych. Typową cechą tego rodzaju materiałów jest także to, że palą się naprawdę źle, a podczas ich spalania powstaje bardzo niewielka ilość dymu. Pełna nazwa materiałów PEEK brzmi: „polieteroeteroketon”.Zastosowanie tego typu materiału jest ogromne, przypuszczalnie będzie jeszcze się zwiększać.