Jakie płytki użyć do konstrukcji kominka oraz czy potrzebny będzie do ich łączenia specjalny klej?

Do budowy kominka niezbędne są specjalne płyty, które posiadają wytrzymałość ogniową oraz są bezpieczne dla zamieszkujących. Tego typu płyty mogłyby być zastosowane do postawienia przydomowej wędzarni czy pieca do wypiekania pizzy.
Dziś można by kupić płyty szamotowe w różnorodnych rozmiarach.

plyty szamotowe

Autor: Kurtis Garbutt
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy dzięki temu wybrać surowce odpowiednie do wielkości kominka, jaki planujemy zbudować.szczegółowe informacje serwis chłodniczy warszawa serwis chłodniczy warszawaPrzy zastosowaniu zaprawy łatwo połączyć można cegły oraz płytki szamotowe. Wszystkie płyty posiadają dużą wytrzymałość ogniową, z takiego względu nie są one narażone na zmienność temperatur. Jest to produkt ekologiczny naturalnego pochodzenia, zatem bezpieczne są dla otoczenia oraz domowników. Szamot powstaje w rezultacie wypalania gliny odpornej na ogień, jaka uprzednio była uformowana i wysuszona. Tego typu wyroby bardzo efektywnie gromadzą ciepło, które wytworzone było w procesie spalania. Po skończonym procesie spalania, długi czas jeszcze wydzielają wysoką temperaturę.

Płytki, z których zbudowany jest kominek, przeważnie pracują w trudnych warunkach, dlatego też jeżeli pragniemy zachować je w niezmienionej postaci, niezbędne jest użycie właściwych materiałów. Pełen sukces zagwarantować może dobranie należytego kleju do płytek. Płytki w kominku są wystawione na funkcjonowanie znacznej temperatury. Obudowa kominka jest w ten sposób skonstruowana, żeby nagrzewała się do 30 stopni. Mogłyby także pojawiać się miejsca, w jakich izolacja z wełny mineralnej nie funkcjonuje prawidłowo.

Jeśli zastosujemy typowy klej, nie będzie on współpracować z nagrzewającą się powierzchnią. Może to doprowadzić do wykruszania się kleju, a także odpadania płytek. Dlatego też należy użyć klej przeznaczony do powierzchni ogrzewanych.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,