Jakie funkcje spełnia styropian w przypadku szalunków traconych?

Budowa domu przy pomocy styropianowych szalunków jest stosunkowo tanim wyjściem oraz można to wykonać niewielkim nakładem pracy. Części posiadają długość od 1 do 2 metrów i wysokość 60-70 cm.

Są oczywiście niezwykle lekkie, więc przy budowie domu mogłyby pomagać kobiety czy nawet dzieci.
Dzięki szczególnemu spasowaniu i ukształtowaniu poszczególnych składników przeprowadzane w taki sposób roboty mogą postępować niezwykle prędko. Realizowany przy pomocy tego typu elementów szalunek tracony robi się wykorzystując elementy, które wytwarzane są w formie prostokątnych bloczków, które przypominają nie posiadające dna skrzynki. Są one szalunkiem dla wlewanego do nich betonu. Wznoszenie poszczególnych ścian jest podobne do standardowego murowania z cegieł czy pustaków. Należy je układać warstwami na tzw. mijankę, przy czym nie używa się jakiejkolwiek zaprawy, gdyż jest ona zastąpiona przez specjalne otwory czy rowki w krawędziach. W puste miejsca należy włożyć wzmocnienie, które potem zalewa się betonem.
płótno - przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym wyjściem jest stworzenie jednej warstwy, która obejmuje wszystkie mury domu. W takim systemie beton stanowi szkielet oraz jest to surowiec nośny.

Jeżeli masz chęć przeczytać większą ilość danych na prezentowany temat – doskonale się składa, ponieważ istnieje już pełna informacja (https://akcesoriaogrodzeniowe.pl/panele-ogrodzeniowe-piotrkow-trybunalski/), którą możesz zobaczyć tutaj.

Styropian z kolei na pierwszym etapie jest oszalowaniem dla wymienionego betonu, z kolei gdy on już wyschnie, stanowi doskonałą warstwę izolacyjną. Zdawałoby się, że jest to znakomita technologia. Jest ona szybka, tania oraz nie żąda praktycznej wiedzy.

Jednak to jedynie częściowa prawda, ponieważ mury wyprodukowane w ten sposób charakteryzują się niezwykle niewielką paroprzepuszczalnością, więc niezbędna jest dodatkowa wentylacja. Taki system mógłby być mechaniczny albo grawitacyjny.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,